اکنون درمانگاه امام رضا (ع) دولت آباد به خوبی فعالیت دارد و در آستانه تبدیل شدن به بیمارستان است که باید مورد توجه مسئولین در دولت قرار گیرد.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام والمسلمین میرافضلی در جلسه شورای اداری و نشست اقشار مختلف مردم شهرستان برخوار که با حضور سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور برگزار شد، گفت: شهرستان برخوار به عنوان یک شهرستان فرهنگی و مذهبی شناخته شده است اما یک مکان ثابت برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی تا کنون در نظر گرفته نشده و تنها به مساجد اکتفا شده است.

وی افزود: در نظام اسلامی که متعلق به خون شهداست و برای حفظ و احیای ارزش های اسلامی ایجاد شده است، باید کار فرهنگی و تربیتی انجام داد تا سربازان مهدوی تحویل جامعه بدهیم و در دهه های آینده نیز جشن موفقیت فرهنگی در کنار مباحث دیگر داشته باشیم.

امام جمعه دولت آباد با بیان اینکه باید از برخی نگاه های کلیشه ای به موضوع فرهنگ پرهیز کنیم، عنوان کرد: باید به این باور برسیم که تا فرهنگ این مملکت ارتقاء پیدا نکند و برخی ضد ارزش ها اصلاح نشود، خیلی از مسائل مرتفع نخواهد شد.

حجت الاسلام میرافضلی ادامه داد: تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش در کنار آموزشی که ارائه می دهد، پرورش را سرلوحه کارش قرار ندهد، فرهنگ جامعه ما تغییری پیدا نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: دشمنان به هر بهانه ممکن است تعدادی از جوانان ما را مورد فریب خود قرار دهد و ما آنها را در کف خیابان ها می بینیم، اما اگر از پایه و ریشه بر روی کودکان، نوجوانان و جوانان ما کار شود، با این مشکلات مواجه نخواهیم بود.

امام جمعه دولت آباد با بیان اینکه در شهرستان برخوار یک مصلی به صورت مستقل وجود ندارد، اظهار کرد: این در صورتی است که اکثر شهرستان های اطراف تقریبا مجهز به یک مکان فرهنگی ماندگار هستند که می تواند نشان از باور بر فرهنگ داشته باشد.

حجت الاسلام میرافضلی تصریح کرد: احداث یک ساختمان چند منظوره برای مباحث مختلف باید در دستور کار قرار گیرد؛ مصلی صرفا برای نماز جمعه نیست، مصلی نمادی از فرهنگ است.

وی با اشاره به فعالیت درمانگاه امام رضا (ع) دولت آباد، گفت: یکی از گلایه های به حق مردم شهرستان برخوار، نداشتن یک بیمارستان دولتی است. اکنون درمانگاه امام رضا (ع) دولت آباد به خوبی فعالیت دارد و در آستانه تبدیل شدن به بیمارستان است که باید مورد توجه مسئولین در دولت قرار گیرد.

امام جمعه دولت آباد در پایان عنوان کرد: روزانه بین ۲ تا ۴ هزار نفر به درمانگاه امام رضا (ع) دولت آباد مراجعه و خدمات دریافت می کنند.

انتهای پیام/