مدیر دارالشفاء امام رضا (ع) دولت آباد گفت: با تکمیل فاز دوم این مجموعه ۳ اتاق عمل و ۶۴ تخت بیمار اضافه و فرایند تبدیل به بیمارستان تکمیل می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ شهرستان برخوار با داشتن جمعیت حدود 130 هزار نفره، همواره با نداشتن یک بیمارستان دولتی و مرکز درمانی تخصصی و مجهز روبرو است که دارالشفاء امتم رضا علیه السلام واقع در شهر دولت آباد به نوعی این خدمات را به مردم ارائه داده است.

تبدیل دارالشفاء امام رضا به بیمارستان که نوید آن را مدیر این مرکز به خبرنگاران داده است و تکمیل بخش های مختلف آن با کمک و مساعدت مردم و خيران، طبیعتا می تواند مردم شهرستان برخوار را از رجوع به سایر مراکز درمانی و بیمارستانی در خارج از شهرستان برخوار بی نیاز کند.

تکمیل دارالشفاء امام رضا علیه السلام جز با مساعدت و کمک مردم و خيران مقدور نیست

دارالشفاء ۶۴ تختخوابی امام رضا (ع) شهر دولت آباد با ۵۰ پزشک و ۲۰ پرستار و دارا بودن اکثر امکانات درمانی و بیمارستانی از جمله سونوگرافی، ماما گرافی، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، اطفال، زنان، جراحی عمومی، ارتوپدی، مغز و اعصاب، گوارش، روانپزشکی، طب پزشکی، گوش و حلق و بینی، طب سنتی، طب کار، حجامت، چشم پزشکی، دندانپزشکی، داروخانه و… توانسته تا کنون خلاء عدم وجود یک بیمارستان دولتی در شهرستان برخوار را مرتفع کند؛ کما اینکه به گفته مدیر این درمانگاه، تعرفه های دریافتی از شهروندان هم کمتر از نرخ مصوب دولت است.

مرتضی عطاران در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان برخوار می گوید: این مجموعه در دو فاز با ۱۲ هزار متر مربع زیر بنا احداث شده است که در فاز دوم این مجموعه قرار است ۳ اتاق عمل احداث شود.

وی افزود: با تکمیل فاز دوم این دارالشفاء ۶۴ تخت بیمار مستقر خواهد شد.

مدیر دارالشفاء امام رضا (ع) شهر دولت آباد با بیان اینکه هیچ بودجه دولتی برای این دارالشفاء وجود ندارد، عنوان کرد: تمام هزینه های این مجموعه از جانب خیرین تأمین می شود.

ارائه خدمات به بیماران حتی در روزهای تعطیل 

عطاران گفت: در طول شبانه روز بین ۲ تا ۴ هزار بیمار به دارالشفاء امام رضا (ع) مراجعه و از این مجموعه خدمات درمانی دریافت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش شبانه روزی که در حال انجام است، ۲ پزشک در نوبت صبح، ۲ پزشک در نوبت بعد از ظهر و ۲ پزشک در نوبت شب به همراه ۴ پرستار به بیماران خدمت رسانی می کنند. همچنین این مجموعه دارای داروخانه شبانه روزی است.

مدیر دارالشفاء امام رضا (ع) دولت آباد گفت: ۶ یونیت دندانپزشکی همه روزه حتی در روزهای تعطیل تا ساعت ۱۰ شب به بیماران در سنین مختلف خدمات ارائه می کند.

بهره برداری از بخش «سی‌تی‌اسکن» تا یک ماه آینده

وی با بیان اینکه امکانات تصویربرداری که اغلب شهروندان به آن احتیاج دارند در این درمانگاه راه اندازی شده است، عنوان کرد: تا یک ماه آینده سی‌تی‌اسکن هم در این مجموعه آغاز به کار خواهد کرد.

عطاران یکی از تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل فاز دوم این دارالشفاء را ۴ دستگاه بیهوشی برای اتاق عمل اعلام کرد و افزود: برای تکمیل فاز دوم این مجموعه ۳۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

مدیر دارالشفاء امام رضا (ع) دولت آباد تاکید کرد: خیرین می توانند با مراجعه به دفتر خیریه امام رضا (ع) کمک های خود را برای تکمیل فاز دوم این مجموعه درمانی اهدا کنند.

وی همچنین از اخد مجوز تبدیل این دارالشفاء به بیمارستان خبر داد و گفت: با بهره برداری از فاز دوم، فرایند تبدیل شدن به بیمارستان تکمیل می شود.

عطاران اذعان کرد: در فاز دوم چهار اتاق زایمان هم به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام /