شهردار خورزوق گفت: شهر خورزوق به واسطه قدمت دیرینه و هم جواری با شهر اصفهان می تواند جایگاه و پتانسیل بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد که از همین جا از سرمایه گزاران دعوت می شود با توجه به بستری که تهیه شده برای سرمایه گذاری به خصوص جوانان برای ایجاد شغل ،استفاده کنند.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر خورزوق در نشست خبری که به مناسبت هفته نکوداشت شهر خورزوق با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برخوار برگزار شد، گفت: طبق کلام خداوند در قرآن، انسان در برابر تکلیف و وظیفه ای که به او تعلق می‌گیرد مسئول است، بنا براین باید مراقب رفتارهای خود و حتی دیگران باشیم، حتی در قبال اجسام و انسانها باید جوابگو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حق شناس افزود: پاسخ گویی مسؤلان به مردم برگرفته از سیره امیرمؤمنان است و نقدپذیری و در معرض سؤال مردم بودن و تلاش برای رفع نواقص از نشانه‌های مدیران ولایی است.

رئیس شورای اسلامی شهر خورزوق نیز گفت: رسانه می تواند در خصوص ارجاع انتقاد و گزارش های مردمی کمک بزرگی به ما کند و خواهشی که از اصحاب رسانه داریم این است که واقعیت ها و حقایق، سستی ها و کاستی ها و هم اقداماتی که توسط مسئولان انجام می شود را منعکس کنند.
علی فتحی در ادامه با بیان این که شهرداری خورزوق رسما در ۲۴آبان 1345 افتتاح شده، ادامه داد: هدف از نامگذاری این روز، شناساندن شهر خورزوق و تمرکز بر روی ظرفیت های این شهر است که ما به دنبال تقویت ظرفیت ها و تلاش برای شناسایی و برطرف کردن ضعف ها و مشکلات شهر هستیم تا بتوانیم در آینده بهتر عمل کنیم.
وی اظهار کرد: شورای شهر خورزوق را سال قبل با انتقادهای بسیار تحویل گرفتیم که در حال حاضر اکثر آنها رفع شده، کما اینکه نواقص و مشکلات همیشه وجود دارد.
فتحی عنوان کرد: طی این یکسال ما در ۱۰۰ جلسه رسمی شرکت کرده و ۳۱۰ مصوبه داشته ایم، کمیته و کارگروه های مختلف نیز تشکیل داده و با مسئولین ورزشی و آموزش و پرورش تعامل و جلسات مکرر داشتیم و مشکلات زیادی نیز مرتفع شده است.

جمع آوری سگ های ولگرد هزینه ی زیادی دارد

معاون شهرداری خورزوق در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص سگ های ولگرد گفت: طبق قرار داد سگ های ولگرد جمع آوری و پلاک کوبی و موارد بهداشتی و عقیم سازی آنها انجام شده است و طبق مصوبه مجبور به رها سازی آنها در همان محل هستیم که به همین علت همشهریان تعداد زیادی از آنها را در سطح شهر رویت می‌کنند، البته کمپینگ مورد نیاز برای آنها تهیه شده اما چون مجبور به تامین غذای آنها هستیم، گردآوری و نگهداری آن ها در کمپ هزینه بر است.

آسیب های اجتماعی بعد از کرونا چندبرابر شده است

خانم رحیمی از اعضای شورای اسلامی شهر خورزوق نیز سخنانی در حوزه ی بانوان اظهار کرد و گفت: ایستگاه های ورزشی شهر خورزوق برای بانوان در سالن های شهر خورزوق توسط سه مربی خانم دارای تجربه در حال اجرا است، همچنین هماهنگی با کمیته امداد جهت اعطای وام های اشتغال برای خانم های سرپرست خانوار و یا کمک خرج خانواده انجام شده است.
رحیمی در ادامه عنوان کرد: آمار طلاق بعد از بیماری کرونا در شهر خورزوق افزایش پیدا کرده که علت اصلی آن طبق تحقیقات فضای مجازی بوده است که با تشکیل کارگروه از معتمدین محله ها و فرماندگان پایگاه ها در حال بررسی و پیگیری این موضوع و رفع آن هستیم.

تشریح برنامه های هفته نکوداشت خورزوق 

شهردار شهر خورزوق در ادامه با اشاره به برگزاری همایش بزرگ خانوادگی در روز جمعه گذشته با حضور مسئولان، برنامه های هفته نکوداشت شهر خورزوق را اعلام کرد.
هاشمی افزود: زنگ‌ چند مدرسه به مناسبت هفته نکوداشت شهر خورزوق به صدا در آمد، همچنین برنامه بوم‌گردی را روز چهارشنبه جهت معرفی پتانسیل های شهر خورزوق خواهیم داشت و روز پنجشنبه نیز جشنی به مناسبت هفته نکوداشت شهر خورزوق برگزار خواهد شد.
وی افزود: روز جمعه همایش اسب سواری و سوارکاری را برگزار خواهیم کرد و خرید سه دستگاه اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز از دیگر اقدامات توسط شهرداری خورزوق بوده است.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: تا چند روز آینده یکی از این اتوبوس ها تحویل گرفته می شود و مابقی نیز در آینده تحویل گرفته خواهد شد که جایگزین ناوگان داخلی شهر خورزوق می شود.

شهردار خورزوق اضافه کرد: این اتوبوس ها با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به صورت دولتی خریداری شده است.
هاشمی درخصوص بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۱ بیان کرد: بودجه سال جاری شهر ۶۳ میلیارد تومان تصویب شد که از این مقدار ۷۰ درصد صرف هزینه های عمرانی و ۳۰ درصد صرف هزینه های جاری می شود و تا کنون ۶۵ درصد تحقق یافته است.

خورزوق، پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاران است 

وی یادآور شد: شهر خورزوق به واسطه قدمت دیرینه ای که دارد و هم جواری با شهر اصفهان می تواند جایگاه و پتانسیل بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد که از همین جا از سرمایه گزاران دعوت می شود با توجه به بستری که تهیه شده برای سرمایه گذاری به خصوص جوانان برای ایجاد شغل ،استفاده کنند.
هاشمی اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال یا بهمن ماه افتتاح زورخانه را داریم و پروژه باغ بانوان را با جدیت در حال پیگیری هستیم تا با حقی که بانوان دارند راحت بتوانند از امکانات شهری استفاده کنند.

قول افتتاح باغ بانوان تا ابتدای سال 1402

شهردار خورزوق ادامه داد: در دوره قبل فقط دیوار کشی و جدول گذاری باغ بانوان انجام شده بود که ما در تلاشیم ابتدای سال آینده آماده استفاده بانوان گرامی باشد.
این مسئول افزود: آسفالت چند خیابان اصلی شهر و روکش آن از جمله علامه حلی، خیابان حافظ ،خیابان فردوسی ،خیابان تختی ،معابر شهری ،پارکینگ های حاشیه بلوار سردار سلیمانی ومعابری که ۶۰ درصد ساخت آن انجام شده است در حال انجام است.
هاشمی از کلنگ زنی زمین چمن شهر خورزوق در هفته نکوداشت نیز خبر داد و گفت: آسفالت ریزی آرامستان بهشت الرضا دلیگان، تعیین پیمانکار شده و در این دو هفته عملیاتی می شود.
وی خاطرنشان کرد: پروژه آسفالت ریزی خیابان گلستان ،حدفاصل خیابان ولایت فقیه و خیابان همجوار و خیابان همجوار آرامستان اسلام آباد نیز انجام می شود، همچنین روشنایی پارک صنایع دستی ،میدان امام خمینی ،پارک مهتاب ،پارک ادب، پارک فرزانگان، میدان شهید قاسم زمانی، پارک شهرداری و بلوار ولیعصر که مهمترین آن بوده و مسیر تردد شهرستانی محسوب می شود نیز انجام گرفته است.
شهردار خورزوق خاطرنشان کرد: دوربین های نظارتی، خدمات شهرداری و دیوار نگاره ها نیز انجام شده است و در حال توسعه نیز هستیم.
این مسئول همچنین از آسفالت ریزی 86هزار متر مربعی آسفالت ریزی ساختمان شهرداری به مبلغ ۲۱هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵میلیارد تومان هزینه شده است و 13 هزار متر مربع طول جدول گذاری انجام شده و ۵۰۰۰متر مربع طول آبیاری فضای سبز نیز انجام شده است، همچنین قصد استفاده از قطعات آبی برای آبیاری قطره ای فضای‌سبز و صرفه جویی در آن را داریم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص آسفالت جاده گاز ،انتهای شهرک صنعتی خورزوق، اظهار کرد: متراژی از آن باید توسط اداره آب حفاری و متراژی از آن باید آزاد سازی شود تا بتوانیم آسفالت ریزی آن را انجام دهیم.
یارعلی عضو شورای اسلامی شهر خورزوق نیز سخنانی مطرح کرد و گفت: هدف از دوره جدید شورای اسلامی شهر خورزوق ،اتمام پروژه های نیمه تمام شهر از قبیل زورخانه، زمین چمن، ساختمان شهرداری ، آسفالت خیابانها و معابر، مکان های آموزشی، آسفالت جاده منتهی به آرامستان اسلام آباد و آرامستان بهشت الرضا دلیگان بوده و در حال پیگیری هستیم.
وی گفت: پیگیری حمل و نقل عمومی شهروندان نیز از اهداف اصلی دوره جدید است.

مردم برای شرکت در برنامه بوم گردی به فرهنگسرای خورزوق مراجعه کنند 

شاطری مسئول برگزاری هفته نکوداشت شهر خورزوق نیز توضیحاتی در خصوص برنامه های هفته نکوداشت عنوان کرد و گفت: برای برنامه بوم‌گردی که چهارشنبه برگزار می شود از ۸مدرسه ،۳۰۰دانش آموز ثبت نام کرده اند و همشهریان برای استفاده می‌توانند با مراجعه به فرهنگسرا ثبت نام کنند.
شاطری افزود: جشن هفته نکوداشت روز پنجشنبه ساعت ۱۸در تالار گل گندم برگزار و از ۲۰نفر از فرهیختگان تجلیل خواهد شد و شهید شاخصی که در این جشن از خانواده آن تجلیل می شود شهید مرتضی زارع می باشد.
احمدی عضو دیگر شورای اسلامی شهر خورزوق نیز اظهار کرد: درمانگاه شهر خورزوق از ۸شب تا۸صبح آماده خدمت رسانی به مردم شریف شهر خورزوق می باشد.

انتهای پیام /