داوری گفت: اگر در شهرستان از طرف نهادهای بالا دستی حمایت شویم می توانیم حتی یک تیم خوب در لیگ داشته باشیم اما در حال حاضر اسپانسری که بدین معنا باشد و واقعا بتواند حمایت کند در شهرستان برخوار نداریم.

به گزارش چشم برخوار؛ دبیر هیات هندبال شهرستان برخوار با بیان اینکه ما از لحاظ نیروی انسانی با حضور اساتیدی چون حسین نقشینه معمار هندبال شهرستان برخوار، سعید داوری و علی ربیع در کشور حرف برای گفتن داریم اظهار کرد: اما متاسفانه اسپانسری که بتواند به این رشته کمک کند نداریم و اغلب بازیکنان ما در شهرهای مختلف بازی می کنند.

از دیرباز استان اصفهان یکی از قطب های هندبال بوده و همواره در شکوفایی هندبال کشور سهم بسزایی ایفا کرده است. در واقع می توان گفت هندبال اصفهان در بخش‌های مختلف از جمله مربیان، بازیکنان و داوران حضوری فعال داشته و در کشور سرآمد می باشد که در این بین نقش شهرستان برخوار غیر قابل انکار است؛ شهرستانی که در حال حاضر نمایندگان زیادی با حضور حسن مومنی، جواد معتمدی و رضا حیدری در لیگ برتر و حدیث نوروزی در تیم ملی هندبال بانوان دارد.

مهرداد داوری عنوان کرد: هم اکنون در رده های پایه سپاهان در هندبال پسران در بخش نونهالان 10 نفر ، در تیم نوجوان سپاهان 5 نفر و تیم جوانان حداقل 4 نفر از شهرستان برخوار حضور دارند. همچنین بازیکنانی از جمله رضا کثیری، متین زارعان، احسان کمالی، محمد طه فتاحی، ابوالفضل فتاحی، علی رفیعی و محمد حسین داوری نونهالانی هستند که آینده درخشانی دارند و می توانند برای شهرستان مثمر ثمر باشند.

وی در مورد شرایط سخت افزاری این رشته ورزشی در شهرستان عنوان کرد: شهرستان برخوار یک شهرستان ورزشی است و با همکاری اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، بسیج و شهرداری از جمله شهرستان هایی است که از نظر سرانه ورزشی در ایران زبانزد است و می تواند میزبان خوبی برای مسابقات کشوری باشد. در حال حاضر همکاری خوبی بین اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش با حضور افرادی چون علی ربیع وجود دارد. این دوستان جزو مربیان لیگ برتری هستند که سال گذشته با تیم پرواز به سوپرلیگ مسابقات راه یافتند.  همچنین در این بین لازم است به هندبال ساحلی هم اشاره کنم که از رشته های با قدمت در شهرستان برخوار است و افرادی از جمله علی ربیع، مصطفی داوری و جواد طاهری در آن فعالیت داشته اند. ما در این رشته توسط علی طغیانی صاحب مقام آسیایی هم شده ایم و محمد فتاحی از مستعدین این رشته ورزشی است.
مربی رده های هندبال سپاهان در خصوص مسابقات انجام شده در این شهرستان اضافه کرد: مسابقات آموزشگاه با حضور 20 تیم در رده های مختلف و در بخش پسران و دختران برگزار شد. همچنین در بخش دختران تیم خردسالان و  نونهالان در مسابقات استانی حضور دارند. در بخش استعدادیابی هم جام جوانه ها برای دانش آموزان پسر سوم ابتدایی و جام فرشتگان برای دانش آموزان دختر سوم ابتدایی برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از چالش های هیات هندبال شهرستان برخوار حضور اسپانسر است گفت: ما در این بخش از ماجرا مشکل داریم یعنی اگر در شهرستان از طرف نهادهای بالا دستی حمایت شویم می توانیم حتی یک تیم خوب در لیگ داشته باشیم اما در حال حاضر اسپانسری که بدین معنا باشد و واقعا بتواند حمایت کند در شهرستان برخوار نداریم. رشته هایی مانند کبدی و هندبال از جمله رشته هایی هستند که هر چه برای آنها سرمایه گذاری شود در بلندمدت نتیجه خواهد داد اما همان طور که می دانید مبنای ادامه دار شدن فعالیت ها اسپانسر مالی است؛ در واقع ما تا حدی می توانیم حمایت کنیم اما وقتی حمایتی در بلندمدت نباشد بازیکنان در این شهرستان پرورش داده می شوند و سود آن برای باشگاه سپاهان و شهرهای مختلف است.

مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش برخوار با بیان اینکه استعدادهای زیادی در رشته های مختلف ورزشی در سطح شهرستان حضور دارند، اضافه کرد: ما هر برنامه ریزی که بخواهیم انجام دهیم باید یک اسپانسر مالی داشته باشیم که خود شهرستان حرفی برای گفتن داشته باشد مثل تیم هایی بهبهان و خائیز دهدشت که خود شهرستان از نظر مالی حمایت می شود و در لیگ هم حضور دارند اما ما در این زمینه با محدودیت هایی مواجه هستیم.

تهیه و تنظیم خبر: آرزو غفوری

انتهای پیام /