رسول تقی زاده؛از سال 1377 تعزیه را از تکیه دوازده امام دولت آباد زیر نظر اساتیدی چون: غفار اشرفی؛ مهدی حیدریان؛ سعید عباسی (با تشویق خانواده) شروع کرده است.

خبرما:

1-بیوگرافی کامل خود را شرح دهید و از چه سالی تعزیه را شروع کردید و زیر نظر چه  اساتیدی بودید؟

عرض سلام و ادب خدمت دوستداران گرامی؛ بنده رسول تقی زاده دولت آبادی هستم؛متولد15/1/64 فرزند قدمعلی؛ هم چنین بنده در سال 85 ازدواج کردم و دارای یک فرزند هستم. تقریبا از سال 1377 تعزیه را از تکیه دوازده امام دولت آباد زیر نظر اساتیدی چون: استاد غفار اشرفی؛ مهدی حیدریان؛ سعید عباسی (با تشویق خانواده ام) شروع کردم و الان هم در خدمت شما هستم؛ در ضمن تعزیه را از بچه خوانی آغازکردم و به یاد دارم اولین نسخه ای که اجرا کردم در تعزیه شهادت امام رضا ع و نقش محمد تقی بود.

2-خودتان فکر می کنید در کدام یک از نقش ها بهتر ظاهر می شوید: الف:نقاب خوانی  ب:شهادت خوانی  چرا؟خب خودم طبیعتا شهادت خوانی و شبیه حضرت علی اکبر ع را بهتر اجرا میکنم ولی به اعتقاد دوستانم نقاب خوانی را هم به خوبی اجرا میکنم و تا حدودی موفق تر؛دلیلش هم باز بر می گردد به نظر دوستان که اعتقاد دارند سوز خاصی در هنگام اجرای نقاب خوانی در صدای من هست و به دل می نشیند.

3-با کدام یک از اساتید تعزیه (در حال حاضر) تعزیه اجرا کردید و الگوی شما در تعزیه خوانی کیست؟

خب الگوی من در تعزیه خوانی جناب آقای حسن برکتی پور هست ولی سعی می کنم در اجرا متفاوت باشم و در واقع رسول تقی زاده باشم. تقریبا با همه ی اساتید تعزیه اجرا کرده ام. البته تعزیه اجرا کردن بدین معنا که هر کدام نسخه های برتر را اجرا می کردیم مد نظر من هست از جمله: حاج حسن نرگس خانی- حاج محمد رضایی- استاد حسین طاهری- مظفر قربان نژاد-حسین زینلی-گل ختمی و مهدی حیدریان که از بهترین موقعیت های من برای کسب تجربه بوده است.

4-فکر می کنید در سال بعدی به تکیه ی خوانسار دعوت می شوید؟

امسال این توفیق نسیب بنده گشت که در خدمت عزیزان در خوانسار باشیم (البته توفیق اجباری) و برای سال های بعد هم توکل به خدا می کنیم.

5-سخن پایانی شما؟

اینکه تشکر می کنم از همه ی عزیزانی که بنده را مورد حمایت قرار دادند از جمله مردم خوب شهر دولت آباد و دوستانی که روز اجرای بنده به تکیه خوانسار شرف یاب گشتند و خصوصا خانواده ی بنده که مشوق اصلی من برای قدم گذاشتن در راه سید الشهدا بودند و اساتیدی که برای من زحمت کشیدند و هم چنین از وب سایت تعزیه دولت آباد که در اطلاع رسانی اخبار تعزیه ایران و اصفهان زحمت می کشند. اجرکم من الله

06012014019