چه کسی در دولت آباد حاج حسن فتاحی را نمی شناسد

حاج حسن فتاحی در زمانی که تعزیه خوانی ممنوع بوده، با تکثیر نوارهای تعزیه این هنر را در سراسر کشور نشر دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار “چشم برخوار”، مرحوم حاج حسن فتاحی فرزند غدیرعلی در تاریخ ۲۲/۴/۱۳۱۹ در شهر دولت آباد برخوار به دنیا آمد. وی در خانواده ای کاملا مذهبی به دنیا آمد. پدر ایشان در ابتدا کشاورز و در سال های آخر عمر خود به کفاشی می پرداخته است. حاج حسن فتاحی فرزند اول خانواده و دارای ۴ برادر و ۳ خواهر بوده است. وی در سن ۱۷ سالگی همراه پدر با سختی های فراوان به سفر کربلا مشرف می شوند و این سفر حدود ۵ ماه به طول می انجامد.

66546

حاج حسن فتاحی در سال ۱۳۴۰ ازدواج می کند و حاصل این ازدواج ۴  پسر و ۵ دختر می باشد.

شغل ایشان در ابتدا خرید و فروش اجناس مختلف بوده است و پس از گذشت چند سال مغازه دوچرخه فروشی را افتتاح می کند و در کنار این شغل مشغول تکثیر نوار نیز می شوند. وی در زمان طاغوت مشغول پخش نوارهای امام خمینی (ره) و مرحوم کافی، مرحوم حاج اشرف کاشانی، فلسفی، کبیری، صائمی، محمودی، مظاهری، کلباسی، مرحوم سعیدمنش، مرشدمیرزا، شمشیری، اسدا… سلیمانی، خورشیدی، اخباری، جامی و… می شوند و کم کم دوچرخه فروشی تعطیل می شود و مشغول نوارفروشی می شوند و نوارهای تعزیه از سراسر ایران را جمع آوری کرده و سیستم صدابرداری را هم خودشان با آن ضبط صوت و دستگاه های ریل قدیم راه اندازی می کنند. و به قول خودشان این شغل را از امام رضا ع درخواست کرده بودند، شغلی که هم درآمد آن حلال باشد و هم رابطه شان را با اهلبیت قوی تر و محکم تر سازد.

گکک

حاج حسن فتاحی در زمینه تعزیه هم زحمات زیادی کشیده اند و در زمانی که تعزیه خوانی ممنوع بوده است وی با تکثیر نوارهای تعزیه این هنر را در سراسر کشور نشر دادند و اکثر ذاکرین و مداحان با وی آشنا هستند.
در حال حاضر حدود ۱۵۰۰۰ عدد نوار کاست و ۲۰۰۰ عدد نوار ریل و سی دی و فیلم در آرشیو کاملا مذهبی ایشان موجود می باشد.

Vater Mark

 


2 دیدگاه برای “چه کسی در دولت آباد حاج حسن فتاحی را نمی شناسد
 1. با سلام
  در صورت امکان برای ارتباط با آقای حاج حسن فتاحی راهنمایی بفرمایید.
  شماره تلفن ثابت یا همراه ویا به هرصورت که صلاح می دانید
  به ایمیل ارسال نموده یا به شماره
  همراه ۰۹۱۳۲۶۹۶۳۴۲پیامک نموده تا پیگیری شود
  باتشکر
  گلچین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.