فردا مانند هرسال، کعبه ترک می خورد/ تصاویر

همانطور که می دانیم حضرت علی علیه السلام مولود کعبه است ، و نیز فاطمه بنت اسد (س) از در کعبه وارد نشد بلکه دیوار کعبه برای او به أمر خدا شکافته شد و او وارد کعبه شد

کشف معجزه ۱۳رجب که هرساله کعبه ترک می خورد

همانطور که می دانیم حضرت علی علیه السلام مولود کعبه است ، و نیز فاطمه بنت اسد (س) از در کعبه وارد نشد بلکه دیوار کعبه برای او به أمر خدا شکافته شد و او وارد کعبه شد خبر ها حاکیست که تا کنون چندین بار این محل را حکومت وهابی سعودی با روشهای محتلف پوشانده است ولی باز هم این محل کاملا پوشیده نمیشود !

در این عکسها که در سالهای مختلف گرفته شده است کاملا واضح است که سنگ های این قسمت خاص در سنوات مختلف به اشکال گوناگون تعمیر گردیده حتی میخهای آهنی بکار رفته که از ترک های… مجدد جلوگیری شود اما محل باز شدن دیوار کعبه هنوز به وضوح قابل مشاهده است؛ همان محلی که برای مادر حضرت علی (ع) باز شد، و ایشان پس از سه از آن محل ، با نوزادی به نام علی بیرون آمدند.

 13-113-2

عکس شکاف کعبه

در این عکسها که درسالهای مختلف گرفته شده است کاملا واضح است که سنگهای این قسمت خاص در سنوات مختلف به اشکال گوناگون تعمیر گردیده . حتی میخهای آهنی بکار رفته که از ترکهای مجدد جلوگیری شود در رکن یمانی اثر ترک واضح و آشکار است.

 

عکس مستجار یا همان رکن یمانی

در رکن یمانی اثر ترک واضح و آشکار است.

13-3

عکس معجزه شکاف کعبه

13-4

عکس مستجار محل ولادت امیرالمومنین

عکس رکن یمانی

اکنون در این عکس ببینید که چگونه این قسمت مرمت شده تا معجزه الهی تولد و عظمت علی علیه السلام را بپوشانند

13-5

عکس محل ترک خوردن خانه خدا

عکس رکن یمانی(مستجار)

در این عکس انواع دیگری از مرمت را در سالی دیگری می بینید که سنگی مختلف از سنگ اصلی کعبه استفاده شده است . به رنگ سنگ ومیخ ها توجه کنید-

13-5

عکس شکاف دیوار کعبه

13-8

عکس شکاف کعبه

عکسهای شکاف خانه خدا

13-9

عکس محل ترک خوردن کعبه رکن یمانی (مستجار)

عکس شکاف کعبه

13-10

عکس شکاف کعبه محل ورود فاطمه بنت اسد(س) به کعبه

عکس شکاف کعبه

13-11

عکس شکاف کعبه

عکس معجزه شکاف

همانگونه که می بینید در اینجا میخ های آهنی و بسیار بلند و محکم نیز بکار رفته تا مانع از ترک خوردن سنگ ها شود

13-12
عکس معجزه شکاف کعبه

در این عکس کمیته ترمیم و تعمییر را می بینید که از داخل کعبه مشغول تعمییر شکاف هستند

عکس شکاف کعبه

عکس شکاف کعبه


عکس معجزه شکاف خانه کعبه

درنهایت هم پرده کعبه روی دیوارها کشیده می شود تا اثری از تعمیرات نمایان نگردد

عکس شکاف کعبه

عکس شکاف کعبه


عکس شکاف کعبه


19 دیدگاه برای “فردا مانند هرسال، کعبه ترک می خورد/ تصاویر
 1. زمانی تولد پیغمبر بت های کعبه به رو افتادند به زمین و کاخ کسری ویران شد اتشکده یزد خاموش شد ولی زمانی که امام علی متولد شد کعبه نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان ترک برداشت ؟ و این ترک و انشقاق تا الان هم در دنیای اسلام به میراث مانده است . ؟!!!!

  • به اذن خدای متعال دیوار کعبه شکاف برداشت این بدان معناست که متفرق نشوید توجه تمام شما به جانب کعبه باشد.

  • پس چرا وقتی دریا شکافت بنی اسرائیل فرقه فرقه نشده؟بعدش مگر علی ع باعث این تفرقه شد؟بجای این استدلال کینه توزانه چرا استدلال نمیکنی که خدا آنقدر علی را دوست داشت که که این افتخار را در عالم خلقت تنها نصیب علی کرد که فقط او در خانه اش متولد شود؟افلا یتدبرون؟تاکی کورکورانه به دین اجداد خود می مانید؟حقیقت این است که علی ع می گوید کتاب الغدیر یک اتمام حجت برای تمام اهل سنت است اگر منطق سرشان بشود

  • استدلال احمقانه ای کردی.این ترک برداشتن کعبه به این معنیه که ای مسلمین عاقل من خانه خود را برای علی شکافتم شما هم در قلب خود دری را برای علی باز کنید .صم بکم عمی فهم لا یشعرون

  • خیر. اینطور نیست که شما استنباط می کنید. زمانی که حضرت علی (ع) می خواستند متولد شوند خانه کعبه برای فاطمه بنت اسد (مادر امام علی ) شکافته شد تا ایشان فرزند خود را در داخل خانه کعبه به دنیا بیاورند و این شکاف در خانه خدا که تا الان موجود است هم نشان دهنده واقعی بودن و سندیت این اتفاق عظیم و تولد مبارک است و همچنین برداشته شدن شک و شبهه از دل برخی افراد غیر مغرض تا ایمانشان بیشتر شود. نه برعکس آن!!!!

 2. زمان تولد پیغمبر بت های کعبه دمر افتادند و کاخ کسری ویران شد اتشکده یزد خاموش شد ولی زمانی که امام علی متولد شد کعبه نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان ترک برداشت ؟ و این ترک و انشقاق تا الان هم در دنیای اسلام به میراث مانده است . ؟!!!!

  • اولا کعبه ترک برنداشت شکافته شد و مادر حضرت علی (ع) وارد آن شد. دوما همین مولود کعبه بودن حضرت علی از معجزات خداوند و از لیاقت و شایستگی و حقانیت حضرت علی است.

  • هیچ کس تا حالا جز امیرالمومنین علی علیه السلام این لیاقت رو نداشته که در خانه کلبه بدنیا بیاد و در محراب مسجد به شهادت برسه…کور شه چشم دشمنان علی و الش

  • شکاف خانه کعبه از معجزات امیرالمومنین علیه السلام هست و او هست که همه باید از او پیروی کنند تا هدایت شوند و اختلاف مسلمانان بخاطرپیروی از کسانی هست که دستور رسول خدا صل الله علیه واله را گوش ندادند و بجای اطاعت از امیرالمومنین علیه السلام به از سامری اطاعت کردند
   تا کور شود هرانکه نتواند دید

 3. بسم الله الرحمن الرحیم. فردی که معتقد است زمانی که امام علی متولد شد کعبه نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان ترک برداشت، این حرف بدون اینکه خودش متوجه شود به خداوند متعال اهانت کرده است چون چه کسی کعبه را برای حضرت فاطمه مادر امام علی علیه السلام شکافت. غیر خداوند قادر متعال کسی دیگری نبود پس این نماد همبستگی را خداوند شکافت؟ بنابراین این استنباط هم از نظر عقل و هم از نظر نقل درست نیست. ولی اگر به خودمان زحمتی بدیم و به کتب معتبر اهل سنت رجوع کنیم همه بدون استثنا به این معجزه اعتراف کردند و حتی برای حضرت مریم که حضرت عیسی را بدنیا آورد دستور داده شد که از مکان مقدس بیرون برود و حتی حضرت علی علیه السلام چند روز در درون کعبه ماند و از طعام بهشتی تناول فرمود. در این دنیا شاید با این توجیهات خودمان را قانع کنیم ولی اگر روز قیامت در محضر خداوند و رسول گرامی اسلام قرار گرفتیم آنجایی که حقایق آشکار میشود جوابی نداریم بدیم و یوم الحسره فقط باید حسرت داشته باشیم. پس چشمانمان را باز کنیم و عاقلانه و بدون تعصب نظر بدیم.ممنون

 4. متولد شدن حضرت علی در کعبه یا خانه چیزی نیست که ما رو نجات بده. ما برای امتحان اومدیم. جدال سر اتفاقات بیرونی و ظاهری برای یک موضوع روحانی یعنی کم خردی. اگر اتفاقات بیرونی درون شما رو بهتر کنه بپذیرید اما این موضوع کمگی به ایمان ما و نجات ما نمیکنه . و حضرت علی با اعمال خودش و ما هم با اعمال خودمون محشور میشویم.

 5. نماز بی ولای او بی نمازی بود
  وضوی آن قسم به حق آب بازی بود
  ای که به دور کعبه و منکر حیدری
  کعبه ولادتگه اوست دور حیدر نگرد

 6. بسم الله الرحمن الرحیم
  اشهد ان لا الله اله الله جل جلاله
  اشهد ان محمد صلی الله علیه واله وسلم عبده و رسوله
  اشهد ان علی ولی الله علیه السلام و علی اولاده المعصومین
  (( روزی که خداوند حضرت آدم علیه السلام را خلق کردن به ملایکه فرمود سجده کنید بر (( ادم )). همه سجده کردند جز ابلیس که از جن بود و تکبر کرد .
  ابلیس گفت من بر شما یعنی (( خداوند سبحان )) سجده میکنم ولی بر ادم سجده نمیکنم . خداوند جلیل فرمود از در گاه من بیروون برو .
  وخداوند سبحان از طریق رسول الله صلی لله علیه وآله فرمود که باید به من خداوند سبحان و شما پیامبر (ص) و به جانشینان شما ایمان بیاورند . قطعا هر بزرگی برای اثبات بزرگیش به مردم به اذن الله معجزاتی دارد و خداوند سبحان امیر المومنین را با معجزاتی زیبا به تمام عالمیان نشان داد . که همه عالم بدانند که راه رسیدن به خداوند سبحان ولایت معصومین است همانطور که خداوند سبحان در قرآن میفرمایند . وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذْ ظَلَمُوا أَنْفُسَهُمْ جَاءُوکَ فَاسْتَغْفَرُوا اللَّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللَّهَ تَوَّابًا رَحِیمًا . النساء / ۶۴ .

  و اگر آنان ، هنگامی که به خود ستم می کردند (و فرمانهای خدا را زیر پا می گذاردند)، به نزد تو می آمدند و از خدا طلب آمرزش می کردند و پیامبر هم برای آنها استغفار می کرد خدا را توبه پذیر و مهربان می یافتند .
  پس بدانیم به تنهایی نمی توانیم به نزد خدا برویم باید شفیع و بزگواری با خود ببریم .
  و خوب است به یاد شب تنهایی قبر بیافتیم و دست از لجاجت برداریم آنجا ما می مانیم و اعمالملن

 7. چراغی را که ایزد برفروزد/هرآن کس پف کند ریشش بسوزد.علی ع نه به محبت ما نیاز داره نه از کینه ما دلگیر.سود و زیان حب و بغض علی ع فقط به خودمان برمیگردد.علی جواز ورود به بهشت مسلمین است چه باور کنید چه نکنید چه بخواهید چه نخواهید چه دوست داشته باشید چه بدتون بیاد.جان و مال و زن و فرزندانم به فدای یک تار موی مولایم علی و فرزند صاحب عصرش مهدی عج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.