مهندس ایزدی در گفتگو با خبرما بیان کرد؛

کاهش چشمگیر هزینه تماس ها با اجرای طرح همکدسازی شماره های تلفن ثابت

کمتر شدن هزینه تماس های بین شهری و استانی بزرگ ترین مزیت طرح همکدسازی شماره های تلفن ثابت می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «خبرما»، با اجرای طرح همکدسازی شماره های تلفن ثابت در استان اصفهان، کد شماره های تلفن ثابت شهرستان برخوار همچون دیگر شهرستان ها در استان با شهر اصفهان یکسان شد، در صورتی که تا چندی پیش کد شهرستان برخوار ۰۳۱۲ و کد شهر اصفهان ۰۳۱۱ بود و این در حالی است که برخی از مردم بعد از اجرای طرح همکدسازی به اشتباه بر این باورند که پیش شماره برخوار از ۰۳۱۲ به ۰۳۱۴ و پیش شماره اصفهان از ۰۳۱۱ به ۰۳۱۳ تغییر پیدا کرده است که این باور غلط است و درست آن این است که: کدها یکی شده یعنی ۰۳۱ و عدد ۴ به ابتدای شماره های تلفن شهرستان برخوار اضافه شده است و عدد ۳ به ابتدای شماره های شهر اصفهان.

مهندس ایزدی؛ رئیس اداره مخابرات شهرستان برخوار در گفت و گو با خبرنگار خبرما در مورد فواید اجرای طرح همکدسازی شماره های تلفن ثابت، چنین بیان کرد: اولین فایده این طرح این است که افراد برای برقراری تماس شماره کمتری می گیرند، چون در گذشته مثلا اگر فردی از برخوار قصد برقراری تماس با شهر اصفهان یا شهرستان های دیگر مثل کاشان، نایین و… را داشت باید اول کد آن شهرستان، سپس شماره را می گرفت و بعد از اجرای طرح همکدسازی برای برقراری تماس، نیازی به گرفتن کد نیست. به عنوان مثال برای گرفتن شماره ای از شهر اصفهان که قبلا ۰۳۱۱۲۲۲۲۲۲۲ بوده است در حال حاضر باید ۳۲۲۲۲۲۲۲ را شماره گیری کرد.

کمتر شدن هزینه ها از دیگر فایده طرح همکدسازی و در واقع بزرگ ترین مزیت آن می باشد. یعنی در گذشته هر تماسی از شهرستانی به شهرستان دیگر، تماس بین شهری تلقی شده و هزینه آن هم طبعا بیشتر بوده اما با اجرای این طرح، تماس ها شهری محسوب شده و هزینه آن نیز کمتر شده است و می توان گفت که هزینه این نوع تماس ها حدود ۵ برابر کمتر شده است.

از دیگر فایده های اجرای این طرح این است که در کل استان نرخ، یکسان شد. یعنی به عنوان مثال: چه فرد از شهر دولت آباد با شهر اصفهان که از لحاظ جغرافیایی نزدیک است تماس بگیرد چه با شهرستانی مثل نائین و یا خور و بیابانک؛ هزینه تماس یکسان است و به طبع کم تر.

این قضیه برای تماس های بین استانی نیز صدق می کند؛ یعنی چه با استان مجاور مثل یزد تماس حاصل شود و چه با زاهدان، مشهد و… هزینه یکسان است، به طور متوسط دقیقه ای ۳۳ تومان.

رئیس اداره مخابرات شهرستان برخوار افزود: اجرای طرح همکدسازی بیشتر به نفع شهر و شهرستان های کوچک شد و کمی به ضرر شهرهای بزرگی همچون اصفهان و مشهد و… چون هزینه های تماس های داخلی در این شهرها به میزان خیلی کم افزایش پیدا کرده است.

علت اجرای این طرح چه بوده است؟

این طرح، طرحی است که چند سال قبل به تصویب مجلس رسیده بود و در واقع درخواست مردم بود که مردم شهرستان برخوار و به خصوص منطقه صنعتی دولت آباد و دیگر مناطق صنعتی نیز جزء درخواست کنندگان بودند و یکی از دلایل درخواست مناطق صنعتی بابت اجرای این طرح، بهتر شدن وجهه کاری آن ها به دلیل یکسان بود کد شماره تلفنشان با کد اصفهان هنگام دریافت تماس تلفنی از کشورهای خارجی  بود.

دیگر اینکه بحث عدالت اجتماعی در این طرح بیشتر دیده شد و شهرهای کوچکتر که اقشار کم درآمد و ضعیف بیشتری دارند هزینه های تلفنشان کمتر شده است.

اجرای طرح همکدسازی چه هزینه هایی را برای اداره مخابرات در بر داشته است؟

از آن جا که برای اجرای این طرح می بایست تمام سوئیچ های داخلی و خارجی تعویض و آپ گرید می شد، در نتیجه هزینه هایی برای مخابرات داشت.

دیگر این که چندین ماه افرادی مسئول آماده کردن طرح بودند و هزینه دیگر، هزینه اجرای طرح بود؛ یعنی هزینه اکیپ اجرایی و افرادی که به شهرستان های مختلف جهت اجرای طرح رفتند.

در نهایت از قرار دادن وقت گرانبهایتان به سایت خبری شهرستان برخوار کمال تشکر را داریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.