علی مهدیان را سال هاست که مردم دولت آباد او را با کتابفروشی اش می شناسند.

علی مهدیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار چشم برخوار از عشق به کارش می گوید:

چشم برخوار: به چه دلیل شما کتابفروشی را به عنوان شغل انتخاب کردید؟

بنده از جوانی علاقه زیادی به کتاب و کتابخوانی داشتم حتی در کتابخانه منزل؛ کتاب های بسیاری داشتم که به یکی از مساجد شهر دولت آباد هدیه کردم. این علاقه من به حدی بود که تمام هدایایی که از بزرگانی چون: آیت الله مرعشی، آیت الله گلپایگانی، آیت الله بهاءالدینی و آیت الله میرجهانی و… می گرفتم را صرف خرید کتاب می کردم. تا این که از طرف مهد قرآن دولت آباد و آقای حاج حسین جعفری دعوت به همکاری جهت تأسیس کتابفروشی شدم و از آن موقع تا به الآن مشغول فروش و عرضه کتاب های مذهبی، قرآن، مفاتیح و… هستم. البته کتاب های درسی و لوازم التحریر و رحل قرآن نیز در مؤسسه ما عرضه می شوند.

7878

 

چشم برخوار: تقاضای مردم بیشتر مربوط به چه کتاب هایی می باشد؟

98% کتاب های ما؛ کتاب های مذهبی شامل: دعا و ادعیه مخصوص ماه رمضان، محرم، شعبان و… و کتاب های آموزش مداحی می باشد ولی قرآن و مفاتیح و کتاب های آموزش مداحی و رحل قرآن، در طول این سال ها بیشترین فروش را داشته است.

چشم برخوار: آیا تصمیم برای گسترش فعالیت خود ندارید؟

بله. بنده تا به حال تقاضا مبنی بر گسترش کار در قالب تهیه یک مکان وسیع تر جهت عرضه کتاب را داده ام؛ اما تاکنون امکان پذیر نبوده است و اگر خدا بخواهد در آینده این امر انجام خواهد شد.

چشم برخوار: مختصری درباره فرزند شهیدتان؛ شهید محسن مهدیان در صورت تمایل مطالبی را بفرمایید؟

محسن در ماه رجب سال 1347 به دنیا آمد و در 3 تیرماه سال 1368 در مأموریتی در جهاد و در شهر اهواز شهید شد؛ ایشان برای من و مادرش یک فرزند بسیار شایسته بود؛ او با اخلاق و کردار و رفتار درستش نه تنها برای من و تمام خانواده؛ بلکه برای تمام کسانی که او را می شناختند الگو بود.

333

خصوصیت بارزی که من با افتخار از فرزندم به یاد دارم و به زبان می آورم؛ این بود که آقا محسن اصلا اهل خودنمایی نبود و دیگر این که اهل نماز شب و تحصیل علم بود.

همچنین محسن از بنیانگذاران تیم هندبال دولت آباد می توان نام بردو شایان ذکر است که آن زمان تیم هندبال دولت آباد در این رشته در کشور نمونه شد.

از اینکه وقت گرانبهایتان را در اختیار سایت خبری چشم برخوار قرار دادید کمال تشکر و قدر دانی را داریم.