استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان گفت: حضرت مهدی(عج) ولی نعمت ما بوده که سزاوار است به یاد امام زمان(عج) در طول روز باشیم و همه باید این مسئله را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش چشم برخوار، آیت الله محمد ناصری شامگاه شنبه در سلسله دروس اخلاق به موضوع امامت در عقاید شیعه اشاره و اظهار کرد: کسی که منتظر امام زمان(عج) است این انتظارش نتیجه اعتقاد و ایمان فرد به موضوع مهم امامت است.

وی افزود: امامت از عقاید شیعه بوده و این انتظار فرج عمل به اعتقادات است که با ظهور امام زمان(عج) عدل الهی در جهان گسترده شود و عدل واقعی حاکم شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اهمیت رعایت حقوق اجتماعی در جامعه، بیان کرد: کسی نباید به کسی توهین کند و حقوق دیگران را از بین ببرد و بدون شک منتظران حضرت مهدی(عج) هیچ‌گاه به حقوق دیگران تجاوز نمی‌کنند.

وی احترام به حقوق دیگران و رعایت حقوق مردم را از نتایج انتظار بیان و تصریح کرد: منتظر واقعی هیچ گاه غیبت افراد و را انجام نداده و خلاف‌های اخلاقی انجام نمی‌دهد.

آیت‌الله ناصری انتظار فرج را مهم دانست و گفت: انتظار فرج تنها زبانی و لفظی نیست بلکه منتظر واقعی از وضع فعلی ناراضی و به دنبال تغییر در وضعیت کنونی جامعه بوده که ابزار ناراحتی و تلاش برای رهایی ظلم بر سر شیعیان عالم، نمونه ای از علائم انتظار برای مسلمانان و شیعیان است.

وی انجام اعمال نیکو برای فرج امام زمان(عج) را وظیفه منتظران دانست و گفت: نباید اعمال ما به گونه ای باشد که سبب نارضایتی امام زمان(عج) بشود و هرچقدر که شیعیان به یاد امام زمان (عج) باشند و از ولی نعمت خود یاد کنند امام زمان(عج) نیز از آنان یاد می‌کند.