رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار گفت: یکی از مشکل های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار، کمبود اعتبار و نیروی انسانی است و با وسعت این شهرستان در عرصه های ملی نیازمند حمایت بیشتر است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «خبرما»، حجت الاسلام مسعود سرافراز امام جمعه برخوار در بازدید از عرصه های منابع طبیعی برخوار با تاکید بر مشارکت مردم و مسسوولان برای حفظ منابع طبیعی و ملی گفت: حفظ ، احیا و توسعه و بهره برداری صحیح از منابع ملی امری است اجتناب ناپذیر و ضروری و نیاز است با مشارکت همگانی انجام شود .
محمد رضا عبدانی فرماندار شهرستان برخوار نیز در این بازدید گفت: منابع طبیعی به عنوان میراث خدادادی برای کل بشریت است و منابعی فرا مرزی و فرا انسانی است .
وی افزود: جایگاه و تعلق این ثروت های خدادادی برای یک نسل خاص و گروه خاصی نیست بلکه همراه با حیات انسان متعلق به تمامی نسل ها است .
فرماندار برخوار در بازدید از پروژه های کنترل آفت های موش در تاغ زارهای شهرستان و اجرای کمربند حفاظتی شهرستان برخوار بیان داشت: در پلاک ۴۰۱ رحمت آباد آزاد سازی بیش از ۱۲ هکتار از اراضی ملی تصرف شده باید در اقدامی سریع انجام شود .
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه منابع طبیعی امسال در کمیته برنامه ریزی مبلغ دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال از اعتبارات تملک سرمایه استانی برای حفاظت و احیای عرصه های منابع طبیعی اختصاص داده شده است .
در ادامه این بازدید امیر محسن ولی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار گفت: یکی از مشکل های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار ، کمبود اعتبار و نیروی انسانی است و با وسعت این شهرستان در عرصه های ملی نیازمند حمایت بیشتر است .
وی بیان کرد: برای حفاظت اصول و سیستماتیک در عرصه های منابع طبیعی شهرستان برخوار حداقل ۱۵ نیروی حفاظتی با سه دستگاه خودرو نیاز است .
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار با تاکید بر اینکه سر لوحه و اولویت اول اداره منابع طبیعی شهرستان برخورا حفاظت از اراضی ملی است، گفت: در چند سال اخیر دست درازی و تخریب و تصرف اراضی ملی شهرستان برخوار به حداقل رسیده است .
وی خاطرنشان کرد : شهرستان برخوار بیش از ۲۱۸ هزار هکتار مساحت دارد که ۱۵۵ هزار هکتار آن عرصه های منابع طبیعی است که چهار هزار هکتار آن جنگل دستکاشت تاغ و ۹۰ هزار هکتار مراتع است و مابقی اراضی بیابانی است.