بررسی پدیده ی کودکان کار در شهرستان برخوار:

پدیده کودکان کار؛ معلول فقر، مهاجرت و شرایط بد اجتماعی +تصاویر

معصومیت کودکان سبب شده است تا از سوء‌استفاده‌گران با بهره‌گیری از آن‌ها، باندهای حرفه‌ای تکدی‌گری را تشکیل دهند که کودکان کار اصلی ترین قربانیان چنین رفتارهایی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «چشم برخوار»، فقر و مشکلات اقتصادی، اعتیاد والدین، بیکاری و فرهنگ نادرست برخی خانواده‌ها از جمله علل تأثیرگذار در رشد جمعیت کودکان کار در جامعه است.

به طور طبیعی در شرایطی که کشور در وضعیت نامطلوب اقتصادی و تورمی باشد به فراخور، آمار کودکان کار نیز افزایش می‌یابد.

فقر ومشکلات اقتصادی، اعتیاد والدین، بیکاری، شرایط بداجتماعی، فرهنگ نادرست برخی خانواده‌ها و افزایش مهاجرت از جمله علل تأثیرگذار در روند رو به رشد کودکان کار در جامعه است که باید با دید جامع نگر مسئولان، این مسئله به ‌صورت ریشه‌ای برطرف شود.

در برخی مواقع ما شاهد این هستیم کودکانی که باید وقت خود را صرف تحصیل و یادگیری کنند به علت فرهنگ نادرست خانواده‌ها برای کسب درآمد و سوء استفاده از احساسات مردم، مشغول تکدی‌گری یا شغل‌های کاذب برای کسب درآمد بیشتر سرپرست خانوار می‌شوند.

کودکان کار (2)

معصومیت کودکان سبب شده است تا از سوء‌استفاده‌گران با بهره‌گیری از آن‌ها، باندهای حرفه‌ای تکدی‌گری را تشکیل دهند که کودکان کار اصلی ترین قربانیان چنین رفتارهایی هستند.

متاسفانه در برخی خانواده های بدسرپرست، سبک زندگی ناپاکی وجود دارد که با وجود بی‌نیازی مالی، این خانواده‌ها برای سودجویی، کودکان خود را در سنین پایین به فعالیت‌های سخت مجبور می‌کنند.

سیستم‌های انتظامی وقضایی شهرستان در مورد هر یک از مواردی که باعث بکار گماردن کودکان کار می‌شود، باید به نحوی متناسب و عادلانه برخورد کنند، ضمن اینکه در مورد نحوه و شدت عمل خود، میان باندهای حرفه‌ای و خانواده‌های نیازمند واقعی تفاوت قائل شوند.

نکته پایانی اینکه شهرستان برخوار به دلیل مهاجر پذیری بالا و ورود جمع کثیری از اتباع بیگانه و افاغنه به این شهرستان این پدیده را بیشتر ملموس کرده است که توجه ویژه ی مسئولین شهرستان را می طلبد.


کودکان کار (5) کودکان کار (4) کودکان کار (1) کودکان کار (3)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.