۳ماه قبل از بارداری به متخصص زنان مراجعه کنید

بارداری محدوده سنی مشخصی دارد و در آن سنین فرد به نهایت رشد جسمانی و فکری رسیده است.

به گزارش چشم برخوار ؛کبری طاهرمنش،با اشاره به زمان ایده‌آل برای بارداری اظهار داشت: بارداری محدوده سنی مشخصی دارد و در آن سنین فرد به نهایت رشد جسمانی و فکری رسیده است.

وی افزود: اگر بارداری در سنین پایین و میانسالی اتفاق بیفتد مادر و جنین با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

این فلوشیب اندوسکوپی زنان گفت: افرادی که در سنین بالاتر هستند به دلیل اینکه با گذشت زمان با مسائلی مانند فشارخون، دیابت و بیماری‌های قلبی مواجه می‌شوند باید قبل از اقدام به بارداری تحت نظر پزشک متخصص زنان قرار گیرد.

وی ادامه داد: بهتر است زنان ۳ ماه قبل از بارداری برای انجام آزمایش و غربالگری به متخصصان زنان مراجعه کنند. همچنین افرادی که مادر آنها بامعضلاتی مانند سقط مکرر و زایمان زودرس مواجه بوده‌اند باید مورد غربالگری قرار گیرند. همچنین کنترل بیماری‌های زمینی مانند فشار خون و دیابت نقش مؤثری در سلامت مادر و جنین دارد.

طاهرمنش گفت: مراجعه به متخصص زنان ۳ ماه قبل از بارداری به این دلیل است که مادر فرصت کافی برای انجام آزمایش و ترک عادت‌هایی مانند سیگار داشته باشد.

این فلوشیب اندوسکوپی زنان تصریح کرد: بزرگترین مشکلی که در اکثر زنان ایرانی دیده می‌شود کاهش ویتامین دی خون است که زندگی آپارتمانی یکی از دلایل اصلی این مشکل محسوب می‌شود.

وی افزود: تابش مستقیم آفتاب به پوست موجب افزایش سنتز ویتامین D و این ویتامین مانع از ابتلا به پوکی استخوان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به زنان یائسه به دلیل از کار افتادن تخمدان توصیه می‌شود روزانه ۵ الی ۷ دقیقه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرند. در عین حال نباید بیش از این حد در معرض نور آفتاب قرار گرفت زیرا مضر است.

منبع:فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.