شهردار دولت آباد گفت: با همکاری همکارانم در شهرداری و سیاستگزاری شورای شهر،30 پروژه عمرانی فعال در شهر دولت آباد داریم که7 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه ها در نظر گرفته شده است.

شهردار دولت آباد در گفتگوی تفضیلی با خبرنگار اجتماعی سایت تحلیلی خبری شهرستان برخوار، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبراکرم (ص) گفت: با همکاری همکارانم در شهرداری دولت آباد و همچنین سیاست گزاری شورای اسلامی شهر بالغ بر 30 پروژه عمرانی فعال در سطح شهر دولت آباد داریم، در حدود 7 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه ها در نظر گرفته شده است که بخشی از آن در حد احداث، بخشی در حد تکمیل و بخشی در سطح مطالعات قرار دارد که پس از تکمیل مطالعات، عملیات اجرایی شروع خواهد شد.

خبرما: به طور میانگین زمان اتمام این پروژ ه ها را تا چه موقع پیش بینی می کنید؟

اتمام پروژ ه ها بستگی به حجم آن ها دارد. مثلا احداث مجموعه فرهنگی بزرگ شهر دولت آباد که اقدامات مطالعاتی آن در حال اتمام است 7 هزار متر مربع زیربنا دارد و با هدف گسترش فرهنگ در شهرستان ایجاد و راه اندازی خواهد شد. این پروژه، پروژه سنگینی است که حداقل دو سال به طول می انجامد. پروژه دیگر باغ بانوان است که از ضروریات فرهنگی – رفاهی و از تقاضاهای عمده و اصلی بانوان شهر دولت آباد می باشد و امیدواریم این پروژه را بتوانیم طی یک سال آینده به اتمام برسانیم و هر چه زودتر در اختیار مردم و بانوان دولت آبادی قرار بگیرد. بنابراین پروژه ها بسته به حجم و نوع آن ها زمان بندی خاص خود را دارد. ما طوری برنامه ریزی می کنیم که انشاء الله در پایان دوره چهار ساله پروژه ای را نیمه تمام باقی نگذاریم و آن ها را تکمیل شده در اختیار مردم قرار دهیم.

خبرما: مختصری در مورد روند تکمیل پروژه بلوار جانبازان و ادامه و تکمیل آن توضیحاتی بفرمایید؟

ادامه بلوار جانبازان تا منطقه شهر دولت آباد که در اختیار شهرداری است، انشاء الله در برنامه سال 94 بنا داریم فرآیند آزادسازی هایی که باقی مانده را تکمیل کنیم و عملیات جدول گذاری و آسفالت آن را انجام دهیم.

همانطور که در جلسات عمومی هم بیان شد یک سوم این خیابان که در محدوده شهر اصفهان است اصلا در طرح های شهر اصفهان این خیابان دیده نشده است. با همکاری دوستان و اعضای شورا در حال رایزنی با شورای شهر اصفهان و شهرداری اصفهان هستیم تا بتوانیم دوستان را متقاعد کنیم که قسمت سوم این خیابان را یعنی؛ آن یک سوم پایانی را به اتمام برسانیم که اگر همکاری کنند می توانیم این خیابان را به بلوار فرزانگان متصل کنیم و اگر این اتفاق نیافتد ما فقط تا محدوده خودمان می توانیم جدول گذاری و آسفالت کنیم.

این توضیح را هم لازم می دانم که بخش زیادی از آزادسازی هایی که قبلا انجام شده؛ تعهدات مالی آن باقی مانده است که باید این تعهدات و حق و حقوق مردم به صورت کامل رعایت و پرداخت شود.

خبرما: پارک 120000 متری شهدای امامزاده محمود تا چه زمانی به بهره برداری می رسد؟

پارک 120000 متری واقع در جنب امامزاده محمود دولت آباد، از پروژ های بسیار بزرگی است که شهرداری دولت آباد در صدد تکمیل هر چه زودتر آن است. حجم خاکریزی، حجم بسیار بالایی است. قطعا ما بخش بسیاری از این پارک را تا آخر سال تحویل مردم شریف دولت آباد قرار خواهیم داد و انشاءالله قسمت های بعدی نیز به مرور تکمیل می شود و سعی می کنیم تا تابستان 94 که بیشترین استفاده از پارک های شهرستان را داریم، این پروژه به اتمام رسیده باشد و این در حالی است که ما محدودیت های فصل کاشت هم داریم و چمن کاری باید از اسفندماه شروع شود. البته تاکنون اقدامات مقدماتی همچون: لوله کشی، کابل کشی برق، خاکریزی انجام شده است.