سیدرضا نریمانی در گفتگوی اختصاصی با چشم برخوار

جای تأمل دارد که چرا مادحین از بانیان این نظام، هیچ یادی نمی کنند

کمتر کسی هست که با شنیدن اسم سیدرضا نریمانی به یاد مداحی اهل بیت علیهم السلام نیفتد. مداحی که نفس خود را وقف ذکر اهل بیت در محافل مردمی و عزاداری ها کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «چشم برخوار:»، کمتر کسی هست که با شنیدن اسم سیدرضا نریمانی به یاد مداحی اهل بیت علیهم السلام نیفتد. مداحی که نفس خود را وقف ذکر اهل بیت در محافل مردمی و عزاداری ها کرده است.

سیدرضا نریمانی؛ یکی از مادحین جوان کشورمان در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار:، ضمن عرض ارادت خاص خود به ساحت اهلبیت علیهم السلام و شهدا در پاسخ به سؤالات خبرنگار ما گفت:

بنده سیدرضا نریمانی در سال ۱۳۶۵ در شهر اصفهان به دنیا آمدم و اصالتاً اهل زمان آباد برخوار هستم. در خانواده ای کاملا مذهبی به دنیا آمده ام و تحصیلاتم در حال حاضر فوق دیپلم می باشد.

Alio5-01224

چشم برخوار:: از چه زمانی و با چه هدفی مداحی را شروع کردید؟

از سال ۱۳۷۴ مداحی را شروع کردم. اوایل به خاطر کمی سن و سالم؛ هدف خاصی را دنبال نمی کردم ولی چند سال بعد مداحی را یک وظیفه و تکلیف دانستم و به مداحی به چشم یک کار فرهنگی نگاه کرده و می کنم.

چشم برخوار:: به نظر شما شاخص ها و ویژگی های یک مداح ارزشی چیست؟

یک مداح ارزشی ویژگی های زیادی باید داشته باشد که من به چند مورد مختصر اشاره می کنم از جمله: اخلاص؛ که شاخصه اصلی یک مداح است. پیرو خط ولایت فقیه بودن و دفاع از نظام و انقلاب و عاشق شهدا بودن و این که بدانیم این امنیت و آرامش و تریبون را مدیون چه کسانی هستیم.

گاهی اوقات مادحین از بانیان یک حسینیه و یا یک مسجد که شاید فوت کرده باشند در جلسات یاد می کنند و می گویند: خدا رحمتشان کند که این حسینیه و یا این مسجد را ساخته اند که ما در این فضا جلسه ذکر اهلبیت علیه السلام را بگیریم اما متاسفانه بعضی ها از بانیان این نظام، این کشور، این انقلاب، این امنیت و آرامش و… که امام رحمت الله و شهدا هستند هیچ یادی نمی کنند و این جای تأمل دارد.

چشم برخواردر پایان اگر توضیحات تکمیلی و توصیه هایی به جوانان علاقمند به مداحی دارید بفرمایید.

بنده در حدی نیستم که توصیه ای داشته باشم اما می گویم توصیه های مقام معظم رهبری به مداحان را سرلوحه کار مداحی خود قرار دهید تا در مداحی موفق شوید.

انشاءالله عاقبت امر ما ختم به شهادت بشود.


4 دیدگاه برای “جای تأمل دارد که چرا مادحین از بانیان این نظام، هیچ یادی نمی کنند
 1. سلام
  سخن بسیار مهم و بجایی است و به نظر من مادحین در حال حاضر وظیفه حیاتی بیدار نمودن مردم و دفاع از انقلاب اسلامی و مبانی ارزشمند آن را بر ذمه دارند و این باید در مجالس مذهبی سرلوحه کار ایشان قرار گیرد چراکه دشمن قسم خورده مردم شیعه ایران بسیار با قدرت و سیاست عمل میکند

 2. همین آقای نریمانی رو برای یه مراسم دعوت کردیم که جمعیت زیاد نبوداز مجلس ما خارج شدند و گفتند چون جمعیت کمه من اینجا نمیخونم
  شاید کسر شانشون میشده
  یادآور بشم مجلس ما یادواره شهدا بود ولی چون توی منطقه محروم بود تو مجلس شهدا نخوند
  انشالله اون دنیا شهدا جلوتو بگیرن و خودشون حقشونو ازت بگیرن

 3. چنان امنیت امنیت میگن انگار مردم باستانی ایران برده ی آفریقایی و وحشی بودن__خدایا یه کم عقل به اینا بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.