کمتر کسی هست که با شنیدن اسم سیدرضا نریمانی به یاد مداحی اهل بیت علیهم السلام نیفتد. مداحی که نفس خود را وقف ذکر اهل بیت در محافل مردمی و عزاداری ها کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «چشم برخوار:»، کمتر کسی هست که با شنیدن اسم سیدرضا نریمانی به یاد مداحی اهل بیت علیهم السلام نیفتد. مداحی که نفس خود را وقف ذکر اهل بیت در محافل مردمی و عزاداری ها کرده است.

سیدرضا نریمانی؛ یکی از مادحین جوان کشورمان در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار:، ضمن عرض ارادت خاص خود به ساحت اهلبیت علیهم السلام و شهدا در پاسخ به سؤالات خبرنگار ما گفت:

بنده سیدرضا نریمانی در سال 1365 در شهر اصفهان به دنیا آمدم و اصالتاً اهل زمان آباد برخوار هستم. در خانواده ای کاملا مذهبی به دنیا آمده ام و تحصیلاتم در حال حاضر فوق دیپلم می باشد.

Alio5-01224

چشم برخوار:: از چه زمانی و با چه هدفی مداحی را شروع کردید؟

از سال 1374 مداحی را شروع کردم. اوایل به خاطر کمی سن و سالم؛ هدف خاصی را دنبال نمی کردم ولی چند سال بعد مداحی را یک وظیفه و تکلیف دانستم و به مداحی به چشم یک کار فرهنگی نگاه کرده و می کنم.

چشم برخوار:: به نظر شما شاخص ها و ویژگی های یک مداح ارزشی چیست؟

یک مداح ارزشی ویژگی های زیادی باید داشته باشد که من به چند مورد مختصر اشاره می کنم از جمله: اخلاص؛ که شاخصه اصلی یک مداح است. پیرو خط ولایت فقیه بودن و دفاع از نظام و انقلاب و عاشق شهدا بودن و این که بدانیم این امنیت و آرامش و تریبون را مدیون چه کسانی هستیم.

گاهی اوقات مادحین از بانیان یک حسینیه و یا یک مسجد که شاید فوت کرده باشند در جلسات یاد می کنند و می گویند: خدا رحمتشان کند که این حسینیه و یا این مسجد را ساخته اند که ما در این فضا جلسه ذکر اهلبیت علیه السلام را بگیریم اما متاسفانه بعضی ها از بانیان این نظام، این کشور، این انقلاب، این امنیت و آرامش و… که امام رحمت الله و شهدا هستند هیچ یادی نمی کنند و این جای تأمل دارد.

چشم برخواردر پایان اگر توضیحات تکمیلی و توصیه هایی به جوانان علاقمند به مداحی دارید بفرمایید.

بنده در حدی نیستم که توصیه ای داشته باشم اما می گویم توصیه های مقام معظم رهبری به مداحان را سرلوحه کار مداحی خود قرار دهید تا در مداحی موفق شوید.

انشاءالله عاقبت امر ما ختم به شهادت بشود.