جواد فتاحی: توصیه من به جوانان و نوجوانان این است که درس خودشان را جدی بگیرند و در کنار آن به فعالیت های فرهنگی مسجد و حضور در فعالیت های بسیج بپردازند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «خبرما»، پایگاه مقاومت بسیج شهید صدوقی دولت آباد با همکاری سایت خبرما در نظر دارد به منظور معرفی چهره های موفق مسجد و پایگاه و همچنین معرفی الگوهای رفتاری، اخلاقی و علمی اقدام به انجام مصاحبه با چهره های موفق مجموعه مسجد و پایگاه کند.

جواد فتاحی؛ بسیجی پایگاه شهید صدوقی دولت آباد، دانشجوی آتیه دار کشور و قاری قرآن با اشاره به این که تمام زندگی خود را مدیون به قرآن و اهل بیت است گفت: بنده جواد فتاحی، متولد سال 1374 و در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته مکانیک در دانشگاه دولتی اراک هستم.

قرائت قرآن را از چه سنی شروع کردید؟

قرائت قرآن به صورت تخصصی را از حدود 4 سال پیش در محضر استاد همدانیان آغاز کردم اما در مجموع قرائت قرآن را از سن 7 سالگی در جلسات خانگی و به صورت تخصصی آغاز کردم.

4

چرا در کنار برنامه های زندگی، قرائت قرآن را انتخاب کردید؟ 

قبل از پاسخ به این سئوال ابتدا باید بگویم در ابتدا تعزیه خوانی را شروع کردم، پس از مدتی به مداحی پرداختم و پس از آن به قرائت قرآن رو آوردم.

تأکیدات فراوان استاد همدانیان مبنی بر مظلوم بودن قرآن در منطقه برخوار مرا بر آن داشت که کار قرائت را به صورت تخصصی پیگیری کنم با این امید که باعث پیشرفت برنامه های قرآنی در شهرستان برخوار و خصوصا شهر دولت آباد بشویم.

حضور شما در مسجد امام زمان (عج) و پایگاه شهید صدوقی چه تأثیری در موفقیتتان در دانشگاه و مباحث قرآنی داشته است؟

من هر موفقیتی که دارم چه در زندگی و چه در دانشگاه به برکت قرآن می دانم و توصیه ام به همه ی جوانان و نوجوانان این است که به قرآن رو بیاورند و از مفاهیم آن کسب فیض نمایند.

در حال حاضر چه فعالیت های قرآنی دارید ؟ آیا در دانشگاه هم قرائت انجام می دهید؟

در زمان هایی که در دولت آباد هستم جز تمرین و برخی تلاوت های مجلسی برنامه ی خاص دیگری ندارم اما در دانشگاه علاوه بر قرائت قرآن برنامه های زیادی انجام می دهیم. در دانشگاه اراک نهاد قرآن نبود، با پیشنهادی که به روحانی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک دادم و با هماری تعدادی از دانشجویان برخواری، در دانشگاه اراک یک مجموعه ی قرآنی تشکیل دادیم و در حال حاضر در دانشگاه کلاس های مختلف در زمینه های مختلف قرآنی برقرار است و ما سعی بر ترویج علوم قرآنی در آن جا داریم.

شروع فعالیت دارالقرآن دانشگاه اراک به پیشنهاد بنده و به همت و همکاری تعدادی از دانشجویان شکل گرفت.

از دانشگاه، رشته ای که می خوانید و رتبه ای که در آزمون سراسری به دست آوردید بفرمایید.

رتبه 6128 آزمون سراسری را کسب کردم و در حال حاضر رشته تحصیلی من مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه دولتی اراک است.

در مورد مقام هایی که تاکنون به دست آورده اید بفرمایید.

مسابقات و افتخارات قرآنی بنده خیلی زیاد است. در مسابقات قرآن دانشگاه مقام دوم و یک بار مقام سوم استان اصفهان را آوردم. در مسابقات دانش آموزی که هر سال در دبیرستان برگزار می شد مقام را به دست می آوردم، در مسابقات اوقاف و فرهنگ و ارشاد هم چند مقام آورده ام.

جواد فتاحی 4 (1) جواد فتاحی6 جواد فتاحی7 جواد فتاحی8 جواد فتاحی9

توصیه شما به جوانان و نوجوانان چیست؟

توصیه من به جوانان و نوجوانان این است که درس خودشان را خیلی جدی بگیرند و درس را فدای مسجد نکنند. درس اولویت آن ها باشد و در کنار آن به فعالیت های فرهنگی مسجد و حضور در فعالیت های بسیج بپردازند. بنده مسئول علمی – پژوهشی پایگاه شهید صدوقی هستم و از اینکه پاسخگوی سئوالات علمی دوستان در مسجد هستم لذت می برم.

از لحاظ علمی در مسجد و پایگاه ما مشکلی وجود ندارد و هر کس هر مشکل علمی که داشته باشد، فردی هست که به او کمک کند. در مجموع توصیه من به جوانان و نوجوانان اول درس و پس از آن فعالیت های فرهنگی است.

از تأثیرات قرآن در زندگیتان بفرمایید.

در کودکی با افرادی دوست بودم که اگر دوستیم با آنان ادامه داشت، معلوم نبود که مسیر زندگی من چه می شد. به واسطه رو آوردن به قرآن، قرآن به من فهماند که باید راه خود را از آنان جدا کنم. موفقیت و وضعیت کنونی من نیز به واسطه ی آشنایی و ارتباط با قرآن است و خود را مدیون قرآن می دانم.

1

2

به عنوان سؤال آخر، به نظرتان اگر ارتباط با هیئت و مسجد نداشتید، فکر می کردید که باز هم مسیر زندگیتان این باشد؟ آیا مسجد را به عنوان بستر و فراهم کننده وضعیت امروزتان می دانید؟

در کل بگویم اگر مسجد و حضور من در آن نبود وضعیت الآن من این نبود. وضعیت امروزم را مرهون حضور در مسجد هستم.

3

انشا الله در تمام مراحل زندگیتان موفق باشید.