معاون بهره برداری شرکت گاز استان اصفهان:

اقلیم شهر کمشچه از ۳ به ۲ متغیر شد

معاون بهره برداری شرکت گاز استان گفت: طبق بررسی ها اقلیم شهرهای نایین ، کمشچه (تابعه برخوار) و نیاسر کاشان از ۳ به ۲ تغییر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «خبرما»، حیدرعلی گوگردچیان در این خصوص، اظهار داشت: در راستای افزایش سطح رضایتمندی و کاهش گازبهای مصرفی گاز طبیعی مشترکان، نحوه اقلیم بندی برخی از مناطق گاز رسانی شده استان مورد کارشناسی و بازنگری قرار گرفت.
وی بیان داشت: با همکاری سازمان هواشناسی موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی شهرستان‌های نایین، خوانسار، برخوار، کاشان و شاهین شهر ارزیابی و کارشناسی شد و در نتیجه اقلیم شهرهای نایین ، کمشچه (تابعه برخوار) و نیاسر کاشان از ۳ به ۲ و همچنین خوانسار، میمه و وزوان (از توابع شاهیر شهر) از ۲به ۱ تغییر کرد.
معاون بهره برداری شرکت گاز استان اصفهان بیان داشت: مطابق با این تغییر اقلیم، دامنه مصرف مشترکان ارتقاء یافته و هزینه مصرفی با توجه به اقلیم موجود محاسبه خواهد شد که این امر رضایتمندی مشترکان را در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر ضرورت مصرف بهینه، تصریح کرد: ارزش واقعی انرژی گاز طبیعی بسیار بالاتر از تعرفه های مصوب فعلی است و دقت به این موضوع نقطه آغاز صرفه جویی است.
گوگردچیان افزود: مصرف بی رویه و بالا، حتی با داشتن تمکن مالی و یا منابع انرژی فراوان، هیچ دلیل منطقی نمی تواند داشته باشد اما مصرف بهینه، به اندازه و مناسب منتج به حفظ منابع ملی خواهد شد که سود آن برای همه خواهد بود.
گفتنی است؛ اقلیم بندی بر اساس میزان سردسیر بودن مناطق طبق تایید کارشناسان سازمان هواشناسی انجام می شود و درحال حاضر مناطق سرد استان درجه اقلیم یک، معتدل ۲ و گرم ۳ دارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.