محمدداوری

خاطره زمستان های سرد پیش از انقلاب در دولت آباد

امروزه به برکت انقلاب و حکومت اسلامی کمتر کسی باور می کند که پدران و مادران ما در گذشته های نه چندان دور برای گرم کردن خانه های خود چه سختی هایی را که تحمل نمی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان برخوار؛ «خبرماه»، محمدداوری کارشناس مسائل سیاسی در شهرستان برخوار طی یادداشتی نوشت: در تاریخ می خوانیم زمانی که پیامبر عزیزمان به مدینه مهاجرت کردند و حکومت نوپای اسلام را در آن جا رهبری می کردند پایگاه هدایت عملیاتی حکومت اسلامی مسجد بود. مسجد محل برگزاری جلسات اداری و حکومتی اسلام بود. در جریان شکل گیری و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هم همین خاطرات برای مردم زنده می شد. مردم مؤمن و متدین و انقلابی شهر دولت آباد به مساجد محله های خود می آمدند و با روشنگری و هدایت روحانیون شهر از اخبار و جریان های انقلاب مطلع می شدند. مساجد محله های قدیمی دولت آباد مثل مسجد جامع، مسجد علی بن ابیطالب، مسجد سرجوب، امام زمان عجل الله (آب انبار) و گرگو، پایگاه های جریان های انقلابی بودند. چون ایام محرم و صفر در سال ۱۳۵۷ در نیمه دوم سال یعنی در فصل پاییز و زمستان بود هوا خیلی سرد بود. به همین خاطر مساجد با زغال و منقل و با همان آتش و حرارتی که چای دم می کردند گرم می شد. کشور در اعتصاب به سر می برد. پالایشگاه ها نفت تولید نمی کردند و از خودروهای نفتکش که برای شعبه های نفت، نفت می آورد خبری نبود. در این شرایط مردم دولت آباد برای گرمای خانه های خود و همچنین پخت و پز به اطراف امامزاده محمود علیه السلام می رفتند و هیزم جمع آوری می کردند و با پای پیاده و یا با چهارپایانی که داشتند هیزم ها را به خانه های خود می آوردند.

هم اکنون انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن توطئه ها و فراز و نشیب های زیادی که دشمنان برای کشورمان به وجود می آورند به ویژه تحریم های اقتصادی و صنعتی و تاکنون هم پایانی نداشته است؛ خدمات زیادی برای مردم به ارمغان آورده است. امروزه به برکت انقلاب و حکومت اسلامی کمتر کسی باور می کند که پدران و مادران ما در گذشته های نه چندان دور برای گرم کردن خانه های خود چه سختی هایی را که تحمل نمی کردند. در حال حاضر بیش از ۱۵ سال است که گاز طبیعی به شهر ما آمده و دیگر اثری از آن شب های طولانی و سرد زمستان نیست. زمستان های زیادی آمد و رفته و هنوز کسی فراموش نکرده که انقلاب این همه پیشرفت ها و خدمات را برای توده های مردم ایجاد کرده است. ما انقلابمان را دوست داریم. انقلاب ما برخاسته از اندیشه های ناب اسلام محمدی صلی الله علیه و آله است. انقلاب اسلامی داشتن یک زندگی خوب و اسلامی را به ما آموخته است. ما باور داریم که آموزه های انقلاب، سعادت دنیوی و اخروی ما را تضمین می کند و این انقلاب الگویی برای سعادت همه انسان ها ارائه داده است.


4 دیدگاه برای “خاطره زمستان های سرد پیش از انقلاب در دولت آباد
  1. داوری سرداری اش را به تازگی گرفته… لطفا مودب باشید و فرهنگ دولت آبادی را به کل شهرستان تعمیم ندید

  2. به اطلاع شما دوستان عزیر میرسانم هیچ وقت فریب ظاهر افراد رانخورید ،ظاهریمومن ،انقلابی ولی در عمل جیزی دیگری نهفته میباشد تحقیق کنید وبعد بصیرت پیدا کنید رهبری انقلاب چند ماهی میشود که خظر نفوذ را بیان مکنند نفوذ که در قالب جان کری که نمیگوید بیایید صندلی مجلس را اشغال کند ،نفود در قالب چهره انقلابی و مومن امکان پذیر میباشد تاریخ افراد زیادی را که از این طریق در بدنه سیستم جای داده اند ثبت کرده است و در همین انقلاب نمونه فراوان میباشد فقط کمی تحقیق لازم دارد شاید اگر در آن زمان میگفتیم اینها نفوذی هستند طرفدارانشان جنجال بپا میکردند ولی واقعیت داشت حالا دوست عزیز من بیدار باشید عملکرد ها را ببینید ،رفتارها را ببینید این دغدغه جدی رهبرانقلاب میباشد و……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.