موفقیت امروز شاگردان دیروز، شیرینی لحظات معلمی من است

دیدن افراد موفق امروز در عرصه های مختلف؛ که دانش آموزان دیروز من بوده اند؛ از شیرین ترین اتفاقات در طول خدمت من به حساب می آید.

به گزارش چشم برخوار، رضا احمدیان، معاون آموزشی دبیرستان امام علی علیه السلام دولت آباد و معلم سال های گذشته در گفتگو با چشم برخوار،، ضمن تبربک هفته معلم گفت: از دوران دبیرستان به معلمی علاقه مند و با توجه به این که رشته دانشگاه ام پرورشی بود (دانشگاه تربیت معلم)، از سال ۶۴ معلم شدم و کارم را از شهر سمیرم با معلم پرورشی مدرسه آغاز کردم که ۴ سال در این شهر به خدمت پرداختم.

سپس در سال ۶۸ در کنکور سراسری شرکت و در رشته ادبیات عرب دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول و سال ۷۲ مدرک لیسانس این رشته را گرفتم، و همزمان با معلمی؛ ۱۴ سال در اداره آموزش و پرورش برخوار نیز مشغول به خدمت بودم.

IMG_0276

چشم برخوار،: بهترین الگوی شما چه کسی است؟

بهترین الگوی بنده خانم رشیدی، معلم دوران ابتدایی من است که باعث شد به معلمی رو بیاورم.

چشم برخوار، تلخ ترین و شیرین ترین اتفاق در طول مدت خدمت شما چه بوده است؟

شیرینی های زیادی هست اما شیرین ترین آن دیدن افراد موفق امروز در عرصه های مختلف؛ که دانش آموزان دیروز من بودند، است و تلخ ترین اتفاق هم این بود که ۷ نفر از شاگردانم در دبیرستان سمیرم به جبهه رفتند و به فیض شهادت نایل شدند.

چشم برخوار: اگر به زمان ۲۰ سال پیش بازمی گشتید آیا باز هم معلمی را انتخاب می کردید؟

اگر این شرایطی که امروز در جامعه برای معلمان وجود دارد؛ وجود داشت؛ خیر. چون امروزه حقیقتا به معلم جفا می شود.

با این که منش و روش معلمی را دوست دارم اما به عنوان یک شغل آن را انتخاب نمی کردم، چرا که در زمان حال به حقوق اجتماعی و مادی معلمان توجه نمی شود و یک معلم در جامعه در حد خود سرافراز نیست و از لحاظ سطح درآمد و زندگی مادی در سطح پایینی در نظر گرفته می شود.

سخن شما با مسئولان؟

مسئولان باید توجه بیشتری به قشر معلمین بکنند، در کشور ما اختلاف و فاصله طبقاتی بین معلمان و سایر اقشار جامعه بسیار بالا است و مسئولان آموزش و پرورش باید در کاهش این شکاف طبقاتی تدابیری بیندیشند، البته در شعار خیلی وعده هایی داده اند که تاکنون محقق نشده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.