امام جمعه دولت آباد:

بی کفایتی آل سعود، ارادی و حساب شده است / برخورد با عربستان باید فراتر از دیپلماسی معمولی باشد +تصاویر

حجت الاسلام سرافراز با اشاره به فاجعه منا گفت: کشوری که ۴۶۴ نفر از عزیزانش با جنایت آل سعود از بین رفتند خیلی بیش از این نیاز به برخورد جدی با این قضیه دارد و نباید برخوردها در حد مسائل دیپلماسی معمولی باشد.

به گزارش خبرماه، امام جمعه دولت آباد در نماز جمعه این هفته گفت: سخنان تاریخی و بسیار مهم روز چهارشنبه مقام معظم رهبری نمایانگر عمق مصیبت بزرگی بود که این روزها بر قلب ملت ایران سنگینی می کند، به تعبیر حضرت آقا: «عید ما را عزا کردند».

حجت الاسلام مسعود سرافراز افزود: اما در اوج مصیبت و غم، باز هم ذره ای از اقتدار و حکمت و هیبت و عزت ایشان کم نشد، چقدر بجا و به موقع از پاسخ سخت و خشن ملت ایران سخن گفت، آنجا که فرمود: اندک بی احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بدنهای مطهر، موجب عکس العمل سخت و خشن ایران خواهد شد.

وی ادامه داد: به خاک مالیده شدن پوزه سعودیها برای جمهوری اسلامی  ایران بسیار آسان است و این توان وجود دارد. اما ایران اسلامی رعایت حرمت برادری و خویشتن داری می کند، همانطور که رهبر معظم فرمودند: باید «کمیته حقیقت یاب» با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران تشکیل شود.

حجت الاسلام سرافراز خاطر نشان کرد: کشوری که ۴۶۴ نفر از عزیزانش با این جنایت از بین رفتند خیلی بیش از این نیاز به برخورد جدی با این قضیه دارد، نباید برخوردها در حد مسائل دیپلماسی معمولی باشد، اینها با ویزای رسمی رفته‌اند، اینها ضیوف‌الرحمانند آنجا این طور با آنها برخورد شود.

خطیب جمعه دولت آباد تأکید کرد: مسئولان و دولتمردان باید از همه ظرفیت های قانونی استفاده کنند و حکام آل سعود را تحت فشار قرار دهند و با همکاری کشورهای اسلامی به ابعاد مختلف این حادثه رسیدگی کنند.

وی گفت: اگر تهدیدات جدی رهبر معظم انقلاب نبود معلوم نبود این بی اعتنایی و بی مسئولیتی تا کی ادامه داشت؟! پس از سخنان محکم رهبر معظم، اینها تغییر رفتار دادند، تسلیت گفتند و متعهد شدند تا همه جانباختگان ایرانی را شناسایی کنند.

امام جمعه دولت آباد در ادامه اظهار کرد: امام راحل در پیامی به مناسبت کشتار حجاج در سال ۱۳۶۶ فرمودند: اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت، این جنایت با آب زمزم هم پاک نمی شود، باید همواره یاد و خاطره جان باختگان این حادثه را تا قیامت پاس بداریم.

حجت الاسلام سرافراز خاطر نشان کرد: باید دید امروز وظیفه ما چیست و برخورد ما با سعودی ها به چه شکل باید باشد؛ باید منش و رفتار امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در روش دولتمردان ما نیز با همان شدت و اقتدار جریان داشته باشد.

وی در رد صلاحیت آل سعود در اداره کنگره عظیم حج گفت: آل سعود خبیث ملتی به نام سوریه را آواره کرد، ملتی که عزیز بودند، ذلیلانه در اروپا به دنبال سر پناه هستند و در عراق نیز مردم را به خاک و خون می کشند و در بحرین نیز مسلمانان را می کشد؛ پس این طبیعی است که آنها صلاحیت مدیریت رویداد عظیم حج را ندارد. و اصلاً؛ وهابیت برای براندازی حج بر سرزمین مقدس مسلط شده‌اند.

خطیب جمعه دولت آباد افزود: جاسوس انگلیسی، مستر همفر در خاطرات خودش می‌گوید نقطه هدف ما از تأسیس وهابیت این است که مسجدالحرام و کعبه براندازی شود، حج براندازی و به‌عنوان یک کنگره اسلامی در دنیا وجود نداشته باشد، این‌ها از روز اول که خاندان آل سعود را بر سرنوشت مردم و مقدرات سرزمین مقدس مسلط کردند، به ‌قصد براندازی اساس حج این‌ها بوده و بی‌کفایتی آل سعود، بی‌کفایتی ارادی و حساب‌شده است.

امام جمعه دولت آباد با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی یک نیروی مهم است. اهمیت نیروی انتظامی هم، ناشی از اهمیت مأموریّت نیروی انتظامی استو مأموریّتی که نیروی انتظامی آن‏ را بر عهده گرفته ‏است، استقرار امنیت در کشور است.

حجه الاسلام سرافراز به انتظارات مردم از نیروی انتظامی هم اشاره کرد و افزود: روز نیروی انتظامی، روز توجه مردم به زحمات و تلاشهای نیروی انتظامی است، اما مردم هم یک حرفهایی با آنها دارند، یک انتظاراتی از نیروی انتظامی دارند.

وی در ادامه عنوان کرد: مردم انتظار دارند که نیروی انتظامی؛ قوی و مقتدر باشد، نیروی انتظامی هوشمند و سالم و امین باشد، نیروی انتظامی سریع و به هنگام و به موقع باشد، نیروی انتظامی اهل تفاهم با مردم باشد، این انتظارات مردم عزیز از نیروی انتظامی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.