فرمانده انتظامی برخوار در گفتگو با خبرماه؛

افزایش ۲۴درصدی تماس های مردم با پلیس۱۱۰ / دولت باید مردم را با خود همدل و همزبان سازد

سرهنگ صادقی با اشاره به افزایش ۲۴ درصدی تماس های مردم با فوریت های پلیس ۱۱۰، گفت: افزایش تماس های مردمی با پلیس، نشانگر اعتماد مردم به پلیس است.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرماه از افزایش ۲۴ درصدی تماس های مردم با فوریت های پلیس ۱۱۰ خبر داد و گفت: افزایش تماس های مردمی با پلیس، نشانگر اعتماد مردم به پلیس است.

سرهنگ علی صادقی افزود: اهم تماس های گرفته شده از طرف مردم با پلیس ۱۱۰، مربوط به وقوعات نزاع و درگیری بوده و مزاحمت، تصادف و مواد مخدر در اولویت های بعدی می باشند.

وی به کاهش چشمگیر آمار جرایم اشاره و گفت: وقوعات کیف قاپی ۱۰۰%، سرقت موتورسیکلت ۳۳%، سرقت اتومبیل ۲۶% و سرقت مغازه ۶% نسبت به مدت مشابه در شش ماهه اول سال ۹۳ کاهش داشته است.

صادقی در ادامه درباره اهداف و وظایف پلیس اظهار کرد: قدرت پلیس توأم با ارزش های دینی و الهی، در راستای خدمت بیشتر به مردم شکل گرفته است.

فرمانده انتظامی برخوار خاطرنشان کرد: رسالت نیروی انتظامی از ابتدا دارای جنبه مادی و معنوی و اقتدار در ناجا مبتنی بر جنبه های قانون و مشروعیت، پذیرش مردم و جامعه، ارجحیت قدرت نرم بر قدرت سخت، بهبود امنیت و آسایش جامعه، افزایش سرمایه اجتماعی، همبستگی ملی، عبور از بحران های اجتماعی، مقابله با ظلم و دفاع از مظلوم، منشأ عزت و رحمت و مهربانی می باشد.

وی در ادامه افزود: همانطور که مقام معظم رهبری می فرماید: «اقتدار به این معنی نیست که با رعب و وحشت نظم را برقرار کنیم، بلکه با برخوردهای منطبق با قانون و در قالب مقتدرانه باید کار انجام بشود»، باید عدالت، سرلوحه کار ما باشد تا همدلی و همزبانی میسر گردد.

سرهنگ صادقی ادامه داد: از آنجایی که سال ۱۳۹۴ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شد و استکبار جهانی از این همدلی و همزبانی و وحدت دولت و ملت ناخرسند می باشد و سعی دارد با تحریم های ناجوانمردانه، سیاه نمایی، دروغ پردازی، القای ناامنی و ایجاد تفرقه بین آحاد مردم و دولت، جامعه ما را بی ثبات و ناامن جلوه دهد به همین منظور دولت برای آن که بتواند آحاد مردم را نسبت به فعالیت ها و برنامه و اقداماتش با خود همدل و همزبان سازد باید با افزایش مشارکت اجتماعی و واگذاری امور به مردم، تسهیل ارائه خدمات به مردم، سلامت عبادی و مبارزه با فقر، فساد و تزویر، بهبود معیشت و ارتقاء سطح رفاهی، شفاف سازی در عملکرد و پاسخگویی در مسئولیت نقش خود را به نحو احسن ایفا نماید.

وی گفت: بر همین اساس، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ نظم و امنیت عمومی، ارتقاء سرمایه های اجتماعی و افزایش احساس امنیت و مشارکت عمومی، و در راستای اعتلای اهداف مقدس جمهوری اسلامی حرکت می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار در پایان یادآوری کرد: ماحصل اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی، همان امنیت و آرامش می باشد، چراکه امنیت از نیازها و ضرورت های اساسی و بنیادی جامعه به شمار می آید.


دیدگاه برای “افزایش ۲۴درصدی تماس های مردم با پلیس۱۱۰ / دولت باید مردم را با خود همدل و همزبان سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.