شهردار دولت آباد

خاک زمین چمن بدون مشکل است / شهرداری مسئولیتی در قبال خشکیدن آن ندارد

چندصد میلیون تومان برای احداث یک زمین چمن در شهر دولت آباد هزینه شد اما به دلیل عدم انجام کار اصولی و برنامه ریزی شده، این زمین در عرض کمتر از پنج ماه خشک شد.

زمین چمندولت آباد از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان برخوار با همکاری شهرداری دولت آباد، پروژه ای است که عملیات آن از حدود ۷ سال گذشته آغاز و در اردیبهشت ماه سال جاری پایان یافت و در حالی که کمتر از پنج ماه از اتمام آن می گذرد و هزینه های اداره تربیت بدنی برای این پروژه؛ و هزینه ۲۷۰ میلیونی شهرداری، این زمین چمن خشک شد.

SAM_5140

شهردار دولت آباد در گفتگو با خبرماه در توضیح علل خشک شدن زمین چمن جدیدالاحداث در دولت آباد، گقت: بر خلاف تذکر چندین باره بنده به اعضای شورای اسلامی شهر و رییس اداره تربیت بدنی شهرستان، مبنی بر این که به دلیل مشکلات موجود، کاشت زمین چمن بی فایده و به خشکی آن ظرف مدت کمتر از سه ماه می انجامد، این کار انجام شد و نتیجه ای جز آنچه امروز شاهد آن هستیم، حاصل نشد.

علیرضا اطهری فر ادامه داد: طبق برآورد اداره تربیت بدنی، هزینه احداث یک زمین چمن مصنوعی یک میلیارد تومان بود که بنده به خاطر انجام کار اصولی و ماندگار، حاضر به تقبل آن شده، و حتی جلسه ای به همین منظور با شرکت تعاونی کارکنان تربیت بدنی نیز برگزار کردیم اما به دلیل عدم توجه جدی توسط ایشان، چمن طبیعی در زمین چمن کاشته شد.

3

وی با بیان این که شهرداری فقط در مراحل خاکریزی زمین چمن به اداره تربیت بدنی کمک کرده است، گفت: مسئولیت این اتفاق بر گردن اداره تربیت بدنی شهرستان می باشد.

وی ضمن اظهار تأسف از اتفاق رخ داده، در خصوص علت خشکی این زمین اظهار کرد: عدم وجود زه کشی زیر خاک آن، دلیل این اتفاق می باشد؛ چراکه این زمین در اوایل پروژه با هدف احداث زمین چمن مصنوعی کوبیده و کنده شده بود و به همین دلیل زه کشی در آن وجود نداشت و همین عامل، خشکیدن آن را رقم زد.

2


2 دیدگاه برای “خاک زمین چمن بدون مشکل است / شهرداری مسئولیتی در قبال خشکیدن آن ندارد
 1. سلام
  آخه این زمین چمن مصنوعی بوده و پیمانکار آن هم حاج حسن کمالی زیر سازی آن را برای چمن مصنوعی انجام داده نمی دانم چه کسی دستور داده که این طوبه بیت المال آسیب برسانند

 2. سلام زمین برای چمن مصنوعی پیش بینی شده بود و شهرداری احتمالا سیستم قبلی شهرداری به درستی متعهد به پایان آن شدند وقتی اعتبارات دولتی برای ادامه آن نبود
  شهرداری دولت آباد در سیستم فعلی به جای چمن مصنوعی چمن طبیعی کار کرد و این برای شهرداری هزینه ها را به حداقل می رسوند چون هزینه چمن مصنوعی به مراتب بیشتر تا چمن طبیعی در کوتاه مدت …!؟
  دوستان هم اشتباه کردند و حرف شهردار و شهرداری رو پذیرفتند نتیجه اش شد این
  چون سیستم غیر کارشناس هزینه های چمن طبیعی رو برای اینکه سریع یه چمنی درست کنیم جواب انتقاد ها رو بدیم و از طرفی ورزشی ها هم اشتباه کردند و این تصمیم شهرداری رو پذیرفتند
  و در جای که حتی زیر سازی هم شده بود که احتمالا همین آقای کمالی که در کامنت بالا گفتند پیمانکارش بود رو به طرز عجیبی کنار زدند و نتیجه اش شد این
  بنده خدا من یادم می گفت اصلا پیمانکاری ما مهم نیست ولی تو شهرداری راسش می گفتند شما چی میگید ما متخصص کشاورزی و شهریم !!!!
  حالا هم که می گند ما مقصر نیسیم
  آخه یکی نی به اینا بگه چمن این دور و زمونه فایده نداره آب زیاد می خواد و نگهداری سخت
  اصلا تو اصفهان ممنوع کردند چمن کاشتن
  جالب حالا شاید بشه این موضوع رو توجیح کرد لیکن همه جا این کار رو کردند
  بلوار دولت اباد هم همین کار رو کردند
  در ختا رو خشکوندند و هر چی گفتند دور درختا رو بالا بریزید گفتند ما متخصصیم بنده های خدا تو خدمات شهری هم مقصر نیستند چون دستور داده بودند احتمالا این کارا رو بکنند
  به جاش می شد تو بلوار ریگ ها و سنگهای تزیینی گذاشت و از این قبیل کارا
  از طرفی شورای دولت اباد هم که ….
  در موضوع زمین اداره ورزش و جوانان استان ، شهرداری دولت آباد و حتی ورزشکاران با اینکه تذکر دادند مقصرند چون باید جلوی این اشتباه رو می گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.