شهردار دولت آباد:

کمربند سبز اطراف منطقه صنعتی احداث می شود / اصلاح و زیرسازی خیابان جانبازان، پروزه قطعی ۹۵ است

با پیگیری های شهردار دولت آباد، پساب به شهر دولت آباد تعلق و کمربند سبز در اطراف منطقه صنعتی برای جلوگیری از گسترش این منطقه احداث خواهد شد.

به گزارش خبرماه، منطقه صنعتی دولت آباد در کنار فواید بسیاری که برای مردم دولت آباد و استان به همراه دارد، ضررهای زیادی را نیز گریبانگیر شهرستان برخوار و بالاخص شهر دولت آباد کرده است که آلودگی صوتی، آلودگی هوا، ایجاد ترافیک سنگین مسیر دولت آباد – اصفهان و در نهایت وقوع تصادفات بسیار در این جاده از جمله ضررهای این منطقه می باشد.

شهردار دولت آباد در خصوص مشکل ترافیک و تصادفات این جاده اظهار کرد: مشکلات جاده و عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین و ترافیک سنگین جاده منطقه صنعتی دولت آباد، امری واضح، و بر کسی پوشیده نیست اما رانندگان وسایل نقلیه نیز باید در مواقع رانندگی رعایت قوانین را کرده و راکبان موتورسیکلت نیز ضمن حرکت با سرعت مطمئنه و رعایت قوانین، از کلاه ایمنی استفاده کنند.

علیرضا اطهری فر گقت: در جلسه ای که روز دوشنبه گذشته با موضوع پساب در تهران برگزار شد، ما با یک رویکرد متفاوت روبرو شدیم و از طرف تهران اعلام شد که آخرین مصوبه هیئت دولت به خصوص برای استان اصفهان که کم آبی در آن جدی است، این است که در آینده پساب فقط به بخش صنعت اختصاص داده می شود.

وی افزود: در این جلسه بنده با بیان این که نگاه ما در مدیریت نباید مدیریت جزیره ای باشد که در این صورت نتیجه ای حاصل نمی شود، به مساله منطقه صنعتی دولت آباد اشاره و یادآوری کردم: منطقه صنعتی در شهر دولت آباد که شهری در شمال اصفهان و نزدیک به مرکز استان اصفهان می باشد، این شهر و تمام سیستم اصفهان را متأثر کرده است به طوری که وسعت این شهرک در سال ۱۳۵۸، صد هکتار بوده، امروز، هزار و هفتصد هکتار است و قطعا در پنج سال آینده به دو هزار و هفتصد هکتار خواهد رسید. بنابراین برای جلوگیری از پیشروی این شهرک ما ملزم هستیم که با استفاده از پساب، کمربند سبزی را در اطراف آن کشیده تا حداقل از گسترش این منطقه جلوگیری شود چرا که اگر این اقدام انجام نگیرد، با توجه به سود گزاف این منطقه (که چسبیدن شهر دولت آباد به اصفهان دلیل اصلی آن می باشد)، محدوده آن به چندین برابر امروز گسترش خواهد یافت.

وی افزود: خوشبختانه با دلایل و شرایطی که در این جلسه از طرف بنده مطرح شد، موفق به اخذ مصوبه گرفتن پساب شدیم.

اطهری فر خاطرنشان کرد: با احداث کمربند اطراف شهرک صنعتی دولت آباد، فقط از گسترش این شهرک جلوگیری می شود و عملا تاثیری در تردد وسایل نقلیه سنگین و ترافیک بالای آن نخواهد داشت چون اغب کارگاه ها و کارخانجات در راستای خیابان اصلی شهرک بوده و مسیری جز حرکت در خیابان اصلی شهرک نخواهند داشت.

خبرماه: آزادسازی خیابان جانبازان چه میزان تاثیر بر کاهش تردد وسایل سنگین و کاهش ترافیک منطقه خواهد گذاشت؟

همانطور که در جلسات قبلی نیز عنوان شده، مشکل بزرگی که در زمینه آزادسازی انتهای خیابان جانبازان وجود دارد این است که یک سوم انتهایی این خیابان بر اساس طرح جامع در محدوده دولت آباد نیست. و این قسمت در طرح جامع اصفهان اصلا به عنوان یک خیابان درنظر گرفته نشده است.

جلسات بسیار زیادی تاکنون با شهردار و شورای شهر اصفهان داشته ایم تا اقدام به اصلاح طرح جامع اصفهان کنند که تاکنون موفق به راضی کردن آن ها نشده ایم و در صورتی که آن ها با اصلاح طرح نیز موافقت کنند، اصلاح طرح جامع امری بسیار زمانبر می باشد چرا که بازنگری آن حدود یک سال است که به اتمام رسیده و طرح تفصیلی آن نیز پنج سال زمان برده است، اما این مژده را به شهروندان دولت آبادی می دهم که یکی از پروژه های قطعی شهرداری در سال ۹۵ بحث اصلاح، زیرسازی و آسفالت بلوار جانبازان (حداقل از میدان بسیج تا خط گاز) می باشد.


3 دیدگاه برای “کمربند سبز اطراف منطقه صنعتی احداث می شود / اصلاح و زیرسازی خیابان جانبازان، پروزه قطعی ۹۵ است
  1. با سلام
    امیدواریم هرچه زودتر انجام بشه
    یه تشکرم بکنم از شهرداری بابت انجام پروژه کانیوگذاری کوچه ها کاری که تمام شوراهای دوره های قبل و شهرداران فقط میگفتند ولی انجام ندادند . در حالی که در این دوره شهرداری انجام گردید. ولی در کوچه آیت اله محقق و کوچه ها و بن بست های منتهی به آن بی توجهی به تنها بن بست یوسف زهرا و نه آسفالت و نه کانیو گذاری مانند یک نقطه سیاهی است در یک دیوار سفید که مدام توجه ساکنین این بن بست را به خود جلب می کند و تاکنون تلفن به ۱۳۷ و واحد عمرانی و تماس با شوراها نیز مانند آب در هاون کوبیدن بوده است
    و باعث تکمیل پرونده سیاه شهرداری و شوراها در راستای بی توجهی به حقوق ساکنان در در تبدیل این کوچه به یک منطقه صنعتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.