یادداشت سردبیر /

رخنه جریانات فکری انحرافی به شهرستان / برای صیانت از اعتقادات دینی جوانان چه کرده ایم؟

یکی از معضلات اصلی ولی پنهان شهرستان برخوار؛ تفکرات انحرافی دینی و افراطی گری است که متولیان و مسئولان باید چاره ای اساسی در این خصوص بیندیشند.

خبرماه، یادداشت تحریریه/ با توجه به گستردگی رسانه های جمعی و بوق های اطلاعاتی روز به روز بر گستره انحرافات فکری و عقیده ای جوانان افزوده می شود. اما مسئولان فرهنگی، روحانیون و همه کسانی که متصدی امر فرهنگ در شهرستان هستند چه برنامه ای برای مقابله با این جنگ نرم طراحی کرده اند؟

روحانیون و طلاب شهرستان چه وظایفی دارند؟ و چه اقدامات و طرح های برنامه ریزی شده ای انجام داده اند؟ مراکز فرهنگی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون های فرهنگی هنری مساجد، کانون های فرهنگی، پایگاه های بسیج، شورای فرهنگ عمومی شهرستان و… چه اقداماتی برای کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان انجام داده اند؟

با توجه به اینکه شبکه انحرافی امام حسین علیه السلام در شهرستان متصدی و مبلغ دارد چه طرح و برنامه ای برای راهنمایی و ارشاد جوانان در مقابل افکار انحرافی انجام گرفته است؟

با وجود جمعیت اهل تسنن و افراطی گری های برخی هیأت های مذهبی، برای مسئله وحدت شهرستان چه کرده ایم؟

یکی از معضلات اصلی ولی پنهان شهرستان برخوار،تفکرات انحرافی دینی و افراطی گری است. برخی از این انحرافات در هیآت مذهبی در قالب سخنرانی ها، مداحی ها، سبک های عزاداری و… دیده می شود و برخی در مجالس مذهبی و جلسات قرآن زنانه. لازم به ذکر است مجالس زنانه در شهرستان برخوار ظرفیتی بی نظیر است. به گفته یکی از روحانیون و کارشناسان مسائل دینی در شهرستان فقط در ماه محرم بیش از ۶۰۰۰ مجلس زنانه در کل شهرستان در منازل شخصی برپا شده است.

1544

نقش روحانیون در استفاده از این ظرفیت دوچندان است. از طرفی زنان و مادران نقش اصلی را در تربیت، آموزش فرزندان دارند و به قول حضرت امام خمینی (ره) اگر زنان جامعه فاسد شوند مردان آن جامعه فاسد می شوند. از طرفی روحانیون می توانند از این طریق فرهنگ و مبانی اصول دینی را انتقال و ترویج دهند و از طرف دیگر جلوی بسیاری از انحرافات فکری و عقیدتی را بگیرند.image119864

شنیده ها حاکی از آن است که در این مجالس زنانه گاها از کسانی برای سخنرانی دعوت می شود که مدرک معتبر و صلاحیت ندارند. متاسفانه هیچ نظارتی هم بر این گونه مجالس و محافل نیست. برخی از اخبار رسیده به سایت خبرماه بر این مسئله اشاره دارد که در محله کربکند و محسن آباد و دولت آباد و دستگرد، ترویج برخی مسائل خرافه شیوع پیدا کرده که باعث مشکلاتی برای شهروندان و خانواده ها شده است.

از آنجایی که زنان و مادران در خانواده کانون تربیت و به نوعی مدیریت خانه به دست آنها است می توان اقداماتی همچون: آموزش مهارت های زندگی در قالب فرزندپروری و شیوه همسرداری و…، آموزش های دینی و اعتقادی برای مقابله با تفکرات انحرافی جوانان، استفاده از کارشناسان و سخنرانان معتبر و دارای صلاحیت و سلامت دینی اعتقادی، آموزش های مختلفی همچون سواد رسانه ای و… در جهت اصلاح و مرتفع شدن مشکلات کانون خانواده ها انجام داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.