گفتگوی اختصاصی حاج مهدی منصوری با چشم برخوار؛

نظر حاج مهدی منصوری در رابطه با زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین

راهپیمایی اربعین نمونه ای از عشق و ایثار است و به برکت اهل بیت علیهم السلام همه انسان ها سوار بر کشتی نجات هدایت می شوند و چون در کشتی حسین علیه السلام قرار گرفتند، متحد شده و نجات خواهند یافت.

حاج مهدی منصوری، مداح معروف کشور، امام حسین و خاندان مطهرش را عامل وحدت مسلمانان جهان می داند، و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تحقق وحدت مسلمانان جهان تلقی می کند.

وی متولد سال ۱۳۴۲، در شهر اصفهان می باشد. پدربزرگشان (اهل حبیب آباد برخوار) خادم مسجد حاج طالب خیابان ابن سینا اصفهان بوده و حاج مهدی از هشت سالگی اذان و اقامه می گفته، به تدریج شعر و مدیحه سرایی را شروع و امروز نوای گرم و دلنشین او زینت بخش محافل و مجالس ائمه علیهم السلام شده است.

025874

چشم برخوار  به نظر شما چه زمانی حضرت ولی عصر (عج) در جامعه ما حضور پیدا می کنند؟

بِنَفْسی اَنْتَ مِنْ مُغَیَّبٍ لَمْ یَخْلُ مِنّا، جانم فدایت که تو آن حقیقت پنهانى که دور از ما نیستى. حضرت مهدی ارواحنا فداه حضور دارند و ظهور پیدا نکرده اند امام کجا نیست که انسان بخواهد اثبات بکند در آن جا وجود ندارد. «و بیمنه رزق الوری و بوجوده تثبت الارض والسماء»؛ به یمن وجود آن بزرگواران موجودات روزی می خورند و آسمان و زمین ثابت و برقرار است. رزق و روزی همه مردم موجود و به واسطه وجود امام زمان است و ما باید خودمان را برای ظهور حضرت آماده کنیم.

چشم برخواربه نظر شما چه کنیم که ظهور حضرت زودتر اتفاق بیفتد؟

جواب سوال شما را امام هادی علیه السلام در دعای جامعه کبیره دادند همانجایی که ایشان می فرمایند: «یسلک سبیلکم و یهتدی بهدیکم ….» ما باید جا پای اهل بیت بگذاریم.

باید راه ما راه اهل بیت باشد «یهتدی بهداکم»  و هدایت ما از طریق آن ها باشد. به طور کلی کاری را انجام دهیم که حضرت از دست ما ناراحت نباشند. اگر رضایت خدا را در نظر گرفتیم حضرت تشریف می آورند و الا به زبان گفتن یابن الحسن کجایی و این بقیه الله بدون عمل سودی ندارد. به قول سعدی به عمل کار برآید به سخنرانی نیست باید اهل عمل باشیم تا زیارت آن حضرت نصیب ما شود.

چشم برخوارعامل وحدت مسئولان و جلوگیری از تفرقه بین آن ها در چیست؟

حضرت امام خمینی (ره) می فرمودند اگر ۱۲۴ هزار پیامبر در یک باغ باشند هیچ اختلافی بین آن ها پیش نمی آید چون انگیزه آن ها الهی است و برای خداست. ما اگر انگیزه مان الهی شود ممکن است اختلاف سلیقه داشته باشیم اما اختلاف عقیده نداریم.

بهترین دستاوردی که اسلام برای ما دارد وحدت و تمسک به اهل بیت علیهم السلام، و پیروی از دستوراتشان عامل اصلی وحدت جامعه است. به قول حضرت امام خمینی (ره) اگر ما امام حسین علیه السلام را نداشتیم یک روز هم نمی توانستیم بجنگیم. امروز هم عامل وحدت قلوب، امام حسین (ع) و خاندان مطهرش هستند.

uh2vsbstmo783egdikpi

چشم برخوار– از دیدگاه شما ضرورت زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین چیست؟

بزرگترین اجتماع در کل کره زمین بدون آن که برای کسی دعوت نامه ای فرستاده شده باشد و مردم چه فقیر چه ثروتمند با هر شغل و منصبی در آن شرکت می کنند، کنگره عظیم اربعین حسینی حضرت سیدالشهداء در کربلا است.

کدام رهبری را در کل جهان سراغ دارید که سفره ای به طول ۱۰۰ کیلومتر پهن کند و با انواع غذاها از مردم پذیرایی کند و بعد هم نگاه نکنند چه کسی غنی است و چه کسی فقیر است. مرد و زن، غنی و فقیر، پیر و جوان بر سر این سفره یکسان دیده می شوند.

مهم تر از همه این که وقتی شیعیان به کربلا مشرف می شوند دوستان اهل بیت خوشحال و دشمنان اهل بیت غمگین می شوند. دشمن چشم دیدن خورشید تابان امام حسین (ع) را و گرایش روزافزون مردم به اسلام و تشیع را ندارد.

راهپیمایی اربعین کربلا نشان دهنده عشق به امام حسین است و بنده از همه مردم تقاضا می کنم هر کسی می تواند اربعین به کربلا مشرف شود چون این راهپیمایی نمونه ای از عشق و ایثار است و به برکت اهل بیت علیهم السلام همه انسان ها سوار بر کشتی نجات هدایت می شوند و چون در کشتی حسین علیه السلام قرار گرفتند، متحد می شوند و نجات خواهند یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.