پیاده روی اربعین از منظر آیت الله مهدوی

اثربخشی کربلا در نسل های گذشته و حال و آینده ما بیشتر از خود دین و احکام آن بوده و دشمنان ما آن قدر که با کربلا مخالفت کردند با نماز و روزه ما مخالفت نکرده اند و ضربه ای که از این ناحیه خورده اند از جاهای دیگر نخورده اند.

به گزارش چشم برخوار، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی با حضور در بارگاه منور امامزاده ابراهیم در خصوص فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام در روز اربعین گفت: در آیه ۳۲ سوره مبارکه حج آمده است: «و من یعظم شعائرالله فإنها من تقوی القلوب» کسانی که شعار الهی را بزرگ می شمارند نشانه تقوای دل آن ها است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پیاده روی اربعین به سمت کربلا در منظر و دید جهانیان یک اتفاق بی نظیر است، این یک نوع تعظیم شعائر دین است که ما با این کار شعار دین و شعار حضرت اباعبدالله علیه السلام را بزرگ می شماریم.

امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: آن چه در کربلا گذشت مؤثر در دین و ایمان همه انسان هاست، اثربخشی کربلا در نسل های گذشته و حال و آینده ما بیشتر از خود دین و احکام آن بوده است. شاید تعجب بکنید! دشمنان ما آن قدر که با کربلا مخالفت کردند با نماز و روزه ما مخالفت نکرده اند و ضربه ای که از این ناحیه خورده اند از جاهای دیگر نخورده اند.

آیت الله مهدوی گفت: در طول تاریخ دشمنان با کربلا به شدت مخالفت می کردند و اهل بیت علیهم السلام هم تاکید بسیاری بر رفتن به کربلا و زیارت امام حسین علیه السلام داشتند.

وی با اشاره به این که چند روایت بسیار استثنایی وجود دارد که علامت شیعه را زیارت امام حسین (ع) در کربلا در روز اربعین می داند، در پایان برای همه دوستداران و محبان سیدالشهدا دعا کرده و از خدا خواستند اسباب زیارت با معرفت امام حسین در روز اربعین برای همه فراهم شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.