داد کاسبان در آمد؛

نگاهی به مشکلات خیابان امام رضا (ع) دولت آباد/ از ترافیک و آلودگی صوتی گرفته تا باریک بودن خیابان

باریک بودن خیابان امام رضا (ع)، مشکلات متعددی مانند ترافیک سنگین، آلودگی صوتی ناشی از ترافیک بالا، وقوع تصادفات زیاد و… را به همراه دارد که می طلبد شهرداری دولت آباد در اسرع وقت اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

به گزارش چشم برخوار ، طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری، حفظ و نگهداری فضای سبز، ایجاد خیابانها و کوچه ها، آسفالت معابر، وضع مقررات برای نامگذاری معابر، شماره گذاری اماکن و زیباسازی شهر و… به عنوان وظایف شهرداری ها در حوزه خدمات شهری برشمرده شده است، بنابراین طبق قانون رسیدگی به مشکلات خیابان ها و معابر عمومی جزء وظایف شهرداری ها به حساب می آید.

در شهریورماه سال ۹۴ به مشکلات چهارراه مطهری دولت آباد و مشکلات جانی زیادی که این چهارراه برای شهروندان داشته است، اشاره و پرداخته شد و از طرف شهروندان از شهرداری دولت آباد رسیدگی هر چه سریع تر را خواستار شدیم.

مشکل دیگری که در خیابان امام رضا (ع) دولت آباد وجود دارد و اسباب نارضایتی و ناراحتی مردم را فراهم کرده، باریک بودن این خیابان است که مشکلات فراوانی را برای رهگذران و کاسبان این خیابان به وجود آورده است.

یکی از کاسبان این خیابان به خبرنگار خبرماه گفت: به دلیل باریک بودن این خیابان علاوه بر مشکلات عبور و مرور برای عابرین پیاده و رانندگان وسایل نقلیه، ما به صورت روزانه شاهد آلودگی صوتی زیادی ناشی از بوق وسایل نقلیه، ترافیک زیاد در خیابان و در چهارراه مطهری و وقوع تصادفات بسیار می باشیم.

لذا ار مسئولان مربوطه در شهرداری دولت آباد خواستاریم نسبت به بررسی و رفع این مشکل اقدام نموده و با انجام کار کارشناسی شده، این مشکل را مرتفع سازند. راهکار پیشنهادی شهروندان برای حل این مشکل نیز، انجام اقداماتی از طرف شهرداری در خصوص موارد زیر می باشد که از این طریق، علاوه بر کاهش آلودگی صوتی و مشکلات عبور و مرور، به طور چشمگیری از میزان تصادفات نیز کاسته می شود.

سه راهکار شهروندان برای حل مشکل خیابان امام رضا ع:

۱- یک طرف پارک ممنوع شدن خیابان امام رضا ع

۲- جداسازی رفت و برگشت خیابان امام رضا ع

۳- یک طرفه شدن خیابان امام رضا ع

راهکار دوم راهکار اول راهکار سوم

چهارراه مطهری


8 دیدگاه برای “نگاهی به مشکلات خیابان امام رضا (ع) دولت آباد/ از ترافیک و آلودگی صوتی گرفته تا باریک بودن خیابان
 1. قابل توجه مردم عزیز و فهیم شهرمون
  درابتدا توجه شما را به نکاتی جلب و سپس مطالبی را بیان میدارم
  چنانچه به کارنامه چهار دوره شورای شهر بنمائیم خواهیم دید که مردم در انتخاب اعضای شورا دقت کافی و وافی را نداشته که خود دلائل زیادی همچون قومی گرایی ، عدم توجه مسئولان ، عدم شرکت نخبگان و افراد شایسته و کاردان در انتخابات ،حمایت افراد سرمایه دار و بعضا خواص شهرمون از افراد ضعیف و ناتوان به جهت حل و فصل امورمرتبط با خودشون و……….
  همه اوضاع شوراهای این چهار دوره را دیده اید و یا تجربه نمودیه اید و یا با آنها در اموری فعالیت داشته اید و یا برای حل و فصل اموری به آنها مراجعه داشته اید به جرات میتوان گفت ۹۹ در صد این افراد به جز آقای زارعان عضو شورای دوره سوم اولا به فکر منافع مالی و اقتصادی خود بودن و بعد هم ………. سوابق این افراد را که انسان بررسی میکند می بیند که اینها قبل از شورا بودن هیچ نداشتن و یا فامیل و فرزندانشان هیچگونه فعالیتی نمینمودند اما به محض اینکه پدرشان و یا برادرشان و یا اقوامشان شورا شدن خانه ساختند ، باغ خریدن ، ویلا ساختن ، کوره آجر پزی زدن ، خودروهای آنچنانی خریدن ، املاک و مستغلات زیادی در جاهی مختلف استان و خارج از استان خریدن ، و…… عمده این افراد با تظاهر در دین آنهم با عوام فریبی و سوء استفاده از موقعیت خیانت های بزرگی به این شهر و دیار نمودن
  با ید تاسف خورد برای مردمی که شورایی را انتخاب نموده اند که نظر به …… دارد
  باید تاسف خورد برای مردمی که شورایی را انتخاب نموده اند که ………..و که ……………
  حالا اومدی و میگی خیابان امام رضا ………..

 2. سلام
  عمده مشکل خیابان امام رضا ع به خاطر وجود بیمارستان هست و زمانی که قرار بود این بیمارستان ساخته شود بودند کسانی که بر حس ناسیونالیستی خود غلبه کرده و هشدار دادند که اینجا جای مناسبی برای بیمارستان نیست و پیشنهاد احداث آن در اطراف محل فرمانداری یا اطراف پارک معلم را دادهند ولی متاسفانه گروهی مخالفت کرده و گفتند که باید در دولت آباد ساخته شود ظاهرا آقایون آن مناطق را جزء دولت آباد نمیدانستند
  آینده نگری و هم چیز خوبی است
  مطلب دوم اینکه این مشکلات تو تمام خیابانها هست مگر خیابان سجاد یا سادات یا علی بن ابیطالب این مشکلات را ندارد.

 3. مشکل خیابان امام رضا در خیابان سادات اول نیز حاکم است یک مغازه چون از لحاظ مالی قوی میباشد ابتدای خیابان سادات را تصرف نموده و هر روز شاهد وسایل سنگین و سبک چه بصورت دوبله و حتی بعضی مواقع مسدود کردن کوچه وخیابان باعث ایجاد ترافیک گردیده وشهرداری وراهبر هیچگونه برخوردی در این موضوعات نداشته و خیابان سادات اول نیز با وضعیت بد روبرو گردیده .ولی اگر شخصی برای ساختمان سازی مصالحی در محلی ریخته باشد و ان شخص ضعیف باشد شهرداری ان شخص ملزم به جمع اوری ودر صورت جمع نکردن مصالح شهرداری مصالحی که با مشکلات خریداری شده جمع اوری نموده .پس هزینه کردن یکطرفه خیابان امام رضا یا سادات حرکتی خوبی است ولی در حال حاضر سد معابرشهرداری وظیفه اش چیست ایا وظیفه اش تذکر واخطار به همه است یا فرد ضعیف .مورد بعدی مسیر روبروی امام رضا که جز اموال شهر میباشد چطور شد با جدول یکطرفه شده وبا گذاشتن جدول یکطرفه شود ولی یک خیابان با معزل روبرو باشد وتوجهی نباشد مگر مسیر روبروی امام اختصاصی میباشد که یکطرفه شده مگر مسیر جز مسیر رهگذران نمیشود مگه دارلشفا امام رضا شخصی نیست پس چرا بدون کارشناسی راهبر و شهرداری یکطرفه گردید ولی خیابانی که معزل دارد باید سالیان سال تحقیقات و کارشناسی شود

 4. سلام فقط یک روز بیایید خیابان امام رضا بمونید از نه صبح تا ظهر ببینید چقدر شلوغه و چقدر باعث مزاحمت برای اهالی این خیابان شده… خواهش می کنم یه فکر اساسی برای این خیابان بکنید….

 5. امیر آقا اگه از …..چیزی میخوای بدونی بخون
  ۱۷ پلاک در تفکیکی بهاران
  ۷ پلاک در تفکیکی فردوسی
  ۱۷ کیلو طلا نز حاج محمد رفیعی
  سه پلاک دراصفهان جنب بیمارستان غرضی که در حال ساخت به صورت ۴ طبقه می باشد
  سه باب منزل مسکونی در نقاط …… اصفهان
  داشتن سه دانگ سهم از ساختمان طبقاتی جنب اداره برق سابق که جهت خوابگاه دانشجویی ساخته شد و وام ۴درصد گرفت
  یک پلاک جنب منزل اداره برق سابق کناز منزل اکبر حاج قدمعلی
  سه باب مغازه در بلوار دانشگاه
  ۹ پلاک زمین در تفکیکی فرهنگیان
  یک باغ به مساحت ۳۰۰۰ متر جنب دانشگاه آزاد
  ۲۵ جریب زمین در جاده امامزاده محمود
  ۱۳ پلاک در منطقه صنعتی
  و…………………………………………..
  پولهایی که از قرض الحسنه صاحب الزمان رفت برو ببین کجا رفت

 6. دولت آبادی ها باید یه کم از خود بزرگ بینی دست بردارند و یه مقدار از ادارات ، بانکها و …. را به خارج از محدوده چهار راه ورزشگاه تا مسجد جامع منتقل کنند
  بقیه جاها هم جزء دولت آباد هست بخدا

 7. حالا اینجا که اسمش خیابان هست مشخصات خیابان رو هم داره فقط عرضش کم هست
  مسئولان بخصوص شهرداری یه سری ه به کوچه آیت اله محقق بزنند که چه ظلمی شهرداری در اومجا به ساکنین کرده و داره
  می کنه
  از طرفی
  پیاده روهای فلکه انقلاب تا پمپ بنزین معلوم نیست پیاده رو هست یا پارکینک

 8. ما همه اهالی دولت اباد مقصرهستیم که از روی رفتار اشتباه به یکسری از افراد مانند شورا های فعلی رلی دادیم و به طبع باعث اوردن شهردار ناکارامد و عقب افتادگی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.