باریک بودن خیابان امام رضا (ع)، مشکلات متعددی مانند ترافیک سنگین، آلودگی صوتی ناشی از ترافیک بالا، وقوع تصادفات زیاد و… را به همراه دارد که می طلبد شهرداری دولت آباد در اسرع وقت اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد.

به گزارش چشم برخوار ، طبق ماده 55 قانون شهرداري، حفظ و نگهداري فضاي سبز، ايجاد خيابانها و كوچه ها، آسفالت معابر، وضع مقررات براي نامگذاري معابر، شماره گذاري اماكن و زيباسازي شهر و… به عنوان وظايف شهرداري ها در حوزه خدمات شهری برشمرده شده است، بنابراین طبق قانون رسیدگی به مشکلات خیابان ها و معابر عمومی جزء وظایف شهرداری ها به حساب می آید.

در شهریورماه سال 94 به مشکلات چهارراه مطهری دولت آباد و مشکلات جانی زیادی که این چهارراه برای شهروندان داشته است، اشاره و پرداخته شد و از طرف شهروندان از شهرداری دولت آباد رسیدگی هر چه سریع تر را خواستار شدیم.

مشکل دیگری که در خیابان امام رضا (ع) دولت آباد وجود دارد و اسباب نارضایتی و ناراحتی مردم را فراهم کرده، باریک بودن این خیابان است که مشکلات فراوانی را برای رهگذران و کاسبان این خیابان به وجود آورده است.

یکی از کاسبان این خیابان به خبرنگار خبرماه گفت: به دلیل باریک بودن این خیابان علاوه بر مشکلات عبور و مرور برای عابرین پیاده و رانندگان وسایل نقلیه، ما به صورت روزانه شاهد آلودگی صوتی زیادی ناشی از بوق وسایل نقلیه، ترافیک زیاد در خیابان و در چهارراه مطهری و وقوع تصادفات بسیار می باشیم.

لذا ار مسئولان مربوطه در شهرداری دولت آباد خواستاریم نسبت به بررسی و رفع این مشکل اقدام نموده و با انجام کار کارشناسی شده، این مشکل را مرتفع سازند. راهکار پیشنهادی شهروندان برای حل این مشکل نیز، انجام اقداماتی از طرف شهرداری در خصوص موارد زیر می باشد که از این طریق، علاوه بر کاهش آلودگی صوتی و مشکلات عبور و مرور، به طور چشمگیری از میزان تصادفات نیز کاسته می شود.

سه راهکار شهروندان برای حل مشکل خیابان امام رضا ع:

1- یک طرف پارک ممنوع شدن خیابان امام رضا ع

2- جداسازی رفت و برگشت خیابان امام رضا ع

3- یک طرفه شدن خیابان امام رضا ع

راهکار دوم راهکار اول راهکار سوم

چهارراه مطهری