یک تیر و چند نشان؛

وقتی خانه های قدیمی هستند؛ موزه را در موزه افتتاح کنیم

قرار است موزه مردم شناسی در پارک سید محمد دولت آباد تاسیس شود که با توجه به هزینه های بالایی که راه اندازی این موزه در بر خواهد داشت، به مسئولان ذیربط پیشنهاد می شود به جای صرف هزینه های بالا جهت ساخت موزه مردم شناسی، از خانه های تاریخی که در حال تخریب هستند استفاده شود.

به گزارش خبرماه، وجود آثار تاریخی و گردشگری بسیار زیاد در شهرستان برخوار، نشان از قدمت دیرینه این منطقه دارد.

آثاری همچون برج های کبوترخانه، امامزادگان واجب التعظیم، خانه های قدیمی با قدمتی بیش از ۸۰۰ سال، تعزیه حبیب آباد و دولت آباد و… همه و همه ظرفیت بالای شهرستان را در زمینه آثار تاریخی و باستانی و راه اندازی حداقل یک موزه مردم شناسی نشان می دهد.

طبق اعلام منابع آگاه، قرار است موزه مردم شناسی در پارک سید محمد دولت آباد تاسیس شود که با توجه به هزینه های بالایی که راه اندازی این موزه در بر خواهد داشت، به مسئولان ذیربط پیشنهاد می شود به جای صرف هزینه های بالا جهت ساخت موزه مردم شناسی، از خانه های تاریخی که در حال تخریب هستند و جزء آثار تاریخی ما محسوب می شوند، برای راه اندازی این موزه استفاده کنند تا از این طریق علاوه بر احیا و بازسازی و جلوگیری از تخریب این بناها، از صرف هزینه های بالا جلوگیری شود.

در این راستا خانه قدیمی با قدمت بیش از ۸۰۰ ساله در خیابان میثم دولت آباد (محله شاه نشین) نیز می تواند گزینه خوبی جهت بازسازی و استفاده آن برای راه اندازی موزه مردم شناسی باشد.


دیدگاه برای “وقتی خانه های قدیمی هستند؛ موزه را در موزه افتتاح کنیم
  1. سلام و خسته نباشید
    جای تاسف داره اگر بخواهند این همه فضای سبز و درخت را خراب کنند یک چیزی که اصلا نبوده از نو بخواهند بنا کنند و میراث ۸۰۰ ساله ما در حال ویران شدن باشه!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.