اعجاز معماری ایرانی در خانه تاریخی دایی زاده دستگرد/ تصاویر

خانه دایی زاده شهر دستگرد، بنایی است با مساحت هشتصد متر مربع، که در سال ۱۳۸۷ به ثبت میراث فرهنگی رسیده است و ۱۶۰ سال قدمت دارد.

خانه دایی زاده شهر دستگرد، بنایی است با مساحت هشتصد متر مربع، که در سال ۱۳۸۷ به ثبت میراث فرهنگی رسیده است و ۱۶۰ سال قدمت دارد.

شهرام دایی زاده  و مجید نوری مالک فعلی خانه تاریخی دایی زاده شهر دستگرد در گفتگو با چشم برخوار گفت: در سال ۱۳۲۳ آیت الله گزی: سردفتر ثبت اسناد شهر دستگرد بوده اند که پدربزرگ بنده حاج رضا دایی زاده به قیمت ۲۳ هزار تومان این بنا را خریداری می کنند و هم اکنون؛ زمین آن را هشتصد میلیون تومان ارزیابی کرده اند.

وی هدف از بازسازی این بنا را در ابتدا عمل به وصیت پدربزرگ خود که نگهداری این بنا و نام گذاری آن به نام سرای حاج رضا است، برشمرد و افزود: از دیگر اهداف ما جهت بازسازی خانه دایی زاده این است که این مکان از حالت شخصی و اجاره ای در آمده و تبدیل به یک مکان عمومی و قابل استفاده برای مردم شود و منفعت عام داشته باشد.

دایی زاده در ادامه از مسئولان خواست برای این مکان برنامه ریزی فرهنگی بکنند و خاطرنشان کرد: ما آماده ایم این مکان را برای برنامه های فرهنگی همچون برنامه شب شعر، برگزاری کلاس های آموزشی قرآن، خوشنویسی و سایر فعالیت های فرهنگی، نمایشگاه کتاب، احداث موزه مردم شناسی و… به صورت رایگان در اختیار مجموعه فرهنگی قرار دهیم.


9 دیدگاه برای “اعجاز معماری ایرانی در خانه تاریخی دایی زاده دستگرد/ تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.