220 نفر از دختران شهرستان برخوار، فردا عازم اردوی راهیان نور غرب کشور می شوند.

حسن ترکی در گفت و گو با خبرنگار خبرماه، از برگزاری اردوی راهیان نور غرب کشور برای اولین بار در شهرستان برخوار خبر داد.

مسئول حوزه بسیج دانش آموزی شهید مطهری شهرستان برخوار گفت: این اردو برای دختران مقطع دوم متوسطه، فردا از ساعت هشت صبح برگزار می شود.

ترکی خاطرنشان کرد: 220 دختر از شهرستان برخوار در قالب پنج دستگاه اتوبوس فردا عازم کرمانشاه می شوند و از یادمان های عملیات مرصاد در مناطق قصر شیرین، پاوه و بازی دراز بازدید خواهند کرد.

وی هدف از برگزاری اردوی راهیان نور غرب کشور را آگاه سازی و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ شهید و شهادت و رشادت های دلاورمردان جنگ تحمیلی و همچنین مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن برشمرد.

این مسئول ادامه داد: امروزه دشمنان اسلام و انقلاب در پی آن هستند که با ابزارها و رسانه های گوناگون دین، اعتقاد، باور و فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی را مورد هجمه قرار داده و با جنگ نرم یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را از اذهان جوانان ما پاک کنند؛ بنا بر این مهم ترین عاملی که می تواند امروزه تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند، زنده نگه داشتن فرهنگ شهدا در میان نوجوانان و جوانان است.

ترکی در پایان از برگزاری این اردو برای پسران شهرستان نیز خبر داد و گفت: هشتم اردیبهشت، پسران شهرستان در قالب سه دستگاه اتوبوس به اردوی راهیان نور غرب کشور اعزام خواهند شد.